Шиникова на крачка от основната схема в Катовице

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за третия кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в полски град Катовице с награден фонд 250 хиляди долара. Шиникова победи Марина Еракович (Нова Зеландия) с 6:4, 3:6, 6:1 за 1:53 час.

Българката взе първите четири гейма на мача, а след това поведе с 5:2. Еракович намали изоставането си до 4:5, но Шиникова приключи сета в десетия гейм. Във втората част новозеландката взе аванс от 4:1, след което лесно приключи сета и изравни резултата. В решителната трета част Шиникова поведе с 4:0 и затвори мача с 6:1.

24-годишната Шиникова заработи 12 точки за световната ранглиста и 1005 долара, а за място в основната схема тя ще играе с победителката от двубоя между Рената Ворацова (Чехия) и Джесика Малечкова (Чехия).