Литекс разпиля с 6:0 "шейховете" на "Лазур"

Отборът на Литекс разпиля с 6:0 Нефтохимик като гост в мач от 23-ия кръг на "Б" група. Интересното е, че на почивката двата тима се прибраха при резултат 0:0. Александър Георгиев в 48-ата минута даде начало на головата фиеста във вратата на "шейховете". Последваха попадения на Румен Руменов (60), Кирил Десподов (63), отново на Георгиев в 82-ата минута и две попадения на Арсенио (85, 88). Около 2000 зрители на стадион "Лазур" станаха свидетели на една от най-големите загуби на домакините.

Първото полувреме протече при равностойна игра, без сериозни опасности и пред двете врати. Станислав Жеков можеше да създаде неприятности за водения от Любослав Пенев тим, но точно преди да нанесе удар с глава, вратарят Конов го изпревари и улови. Кирил Десподов пък опита да затрудни Днечев, но силният му удар от далечно разстояние не намери целта.

Втората част започна ударно за гостите, които успяха да поведат в 48-ата минута. След центриране и неразбирателство в „зелената“ отбрана топката попадна в Александър Георгиев. Играчът на Литекс пък с диагонален удар от 15-ина метра не остави никакви шансове на Петър Денчев. Този гол сякаш пречупи „шейховете“, които в следващите минути бяха доста объркани. Това от своя страна позволи на Литекс да вкара нови две попадения само в рамките на 180 секунди. След час игра резервата Румен Руменов удвои аванса на гостите, след като от близко разстояние прати топката за втори път в мрежата на Денчев. В 63-ата минута авансът на ловчанлии стана класически след точен удар на Кирил Десподов от 5-6 метра. В 82-ата минута Александър Георгиев вкара втория си гол в мача и четвърти за гостите. Той се разписа с красив фалцов удар от дъгата на наказателното поле. До последния съдийски сигнал остана време и за две попадения на резервата Арсенио Нунеш, с което той оформи крайното 0:6. Той се разписа в 85-а и 88-а минута, като вторият гол бе от над 20 метра.

Състав на Нефтохимик: П. Денчев, Ж. Хаджиев, Ст. Жеков, С. Иванов, Ст. Андонов (67′ – Т. Трифонов), Сл. Шопов, Р. Петров, Д. Гаджев (53′ – Т. Стефанов), Цв. Филипов, Ер. Карадайъ (46′ – Б. Борисов), Ил. Димитров

Резерви: П. Пацов, М. Иванов, М. Коев, Ст. Дрянов, Т. Стефанов, Т. Трифонов, Б. Борисов

Състав на Литекс 2: Ал. Конов, Р. Перез, Пл. Гълъбов, Ив. Горанов (64′ – М. Ангелов), Кр. Малинов (57′ – Р. Руменов), Н. Колев (76′ – Арс. Нунеш), Ал. Георгиев, П. Бумал, Ант. Недялков, Б. Йонсен, К. Десподов

Резерви: Ив. Аврамов, Ал. Цветков, Арс. Нунеш, В. Шопов, Г. Минчев, М. Ангелов, Р. Руменов

Ж.к.: Ст. Жеков (Н); Р. Перез (Л)