Бодуров с цял мач при важна победа на Мидтиланд в Дания (видео)

Българският национал Николай Бодуров игра цял мач и получи жълт картон в края му при успеха на неговия Мидтиланд с 2:0 в домакинството на Брьондби в едно от дербитата на кръга в датската Суперлига. Бранителят започна като титуляр за своя тим при победата, която остави Мидтиланд на четвъртото място в класирането с 38 точки, но вече само на една зад втория Олборг. Успехът е втори поред за възпитаниците на Йес Торуп на собствен терен, с който те отново се връщат в борбата за еворпейските квоти в Суперлигата.

Рилван Хасан откри резултата на "МСН Арена" три минути преди края на първото полувреме. В 65-ата Мартин Пушич удвои за домакините след подаване на Хасан и по този начин обезсмисли оставащите малко по-малко от 30 минути игра. В 82-ата пък Бодуров влезе в съдийското тефтерче, след като спря атака на съперника и бе декориран в жълто. Това обаче не помрачи неговата радост и тази на близо 10 000 фенове на Мидтиланд след убедителната победа над един от преките конкуренти в битката за евротурнирите в Дания.

МИДТИЛАНД - БРЬОНДБИ 2:0
1:0 - Хасан (43)
2:0 - Пушич (65)