Ефектът "Лестър" се усеща и в Бундеслигата

Борещият се за мястото си в Първа Бундеслига Хофенхайм успя да се измъкне от зоната на изпадащите след драматично 1:1 срещу Кьолн в последния мач от 28-ия кръг. Домакините стигнаха до точката с попадение на Кевин Фоланд в продължението. Главният "виновник" за попадението обаче беше нападателят Андрей Крамарич, който сам преодоля четирима футболисти в червено, след което максимално затрудни вратаря Тимо Хорн, за да може Фоланд да реализира.

Хърватинът дойде като преотстъпен от Лестър през януари и е в основата на възраждането на Хофе. За цяла есен Крамарич беше записал само 22 минути в първенството за летящия към титлата в Премиършип тим на Клаудио Раниери, но в Германия намери себе си и вече има 4 гола и една асистенция, като не броим днешния му принос.

С тази точка селекцията на Юлиан Нагелсман събра 28 пункта и за първи път от няколко месеца насам не е под чертата, където вече са Хановер 96, Айнтрахт (Франкфурт) и Аугсбург. Хофенхайм беше считан за сигурен изпадащ, но под ръководството на едва 28-годишния си наставник успя да спечели 14 точки от 8 срещи, след като преди това имаше толкова от цели 20 кръга.

Равенството днес дойде и след малко шанс, защото Кьолн беше по-добрият отбор и можеше да води с повече от един гол. Попадението падна в 69-ата минута, когато националът Йонас Хектор намери по земя Филип Хозинер и той с лекота наказа домакините. Бившият нападател на Хофе Антони Модест направи много голям пропуск през първото полувреме, когато излезе сам срещу Оливер Бауман, но шутира в аут.

"Козлите" са на 11-о място, но не трябва да подценяват ситуацията, защото са само на 7 точки от изпадащите.