Айнтрахт изпрати Хановер надолу, очаква ни голяма драма на дъното в Германия

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) изкова безценен успех с 1:0 при домакинството си на Хановер 96 в директния сблъсък между последните два тима в Бундеслигата. Зимното попълнение Енис Бен-Хатира вкара в 33-ата минута, макар при атаката да имаше засада на съотборника му Щефан Айгнер.

Този резултат означава, че Хановер 96 със сигурност ще изпадне, защото седем кръга преди края тимът на Томас Шааф изостава на 10 точки от спасителната позиция.

Триумфът на "орлите" пък ги изравни по точки с Хофенхайм, също записал победа в този кръг, и Аугсбург, който е с мач по-малко. Застрашени са още Вердер (Бремен), Дармщат 98, Хамбургер ШФ, че дори и Инголщат 04, Щутгарт и Кьолн. Всички тези девет отбора са поместени в рамките на 6 точки. Директно изпадат последните два тима, а заелият 16-о място отива на бараж срещу третия от Втора Бундеслига.

Хановер 96 се доказа като най-слабият член на елита, след като днес не успя да се противопостави дори на Айнтрахт. Съставът на Нико Ковач, за когото това беше втори мач начело на тима, пропусна да бие с разлика. Само голмайсторът Бен-Хатира се провали в две ситуации сам срещу вратаря, а веднъж това стори и Харис Сеферович. Отделно попадение на швейцарския национал беше правилно отменено заради засада.

Гостите бяха най-близо до попадение в два случая. Още в 8-ата минута Кенан Караман затрудни Лукас Храдецки, но стражът все успя да избие с лявата си ръка. В заключителните минути пък Уго Алмейда насочи топката в мрежата, но голът не беше зачетен също заради засада.

Програмата на "96" до края на шампионата също предполага скорошно изпадане и на теория, защото предстоят мачове срещу тимове като Херта (Берлин), Борусия (Мьонхенгладбах), Шалке 04 и Байерн (Мюнхен).

От своя страна Айнтрахт държи съдбата си в собствените ръце, защото му предстоят сблъсъци срещу три от директните съперници - Хофенхайм, Дармщат 98 и Вердер, но същевременно и тежки срещи с Байерн, Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд).