Девойките на България тръгнаха с измъчено 3:2 над Норвегия на евроквалификацията (ГАЛЕРИЯ)

Националният волейболен отбор на България за девойки старша възраст (до 19 години) започна с много измъчена победа участието си на турнира в Група Е от втория кръг на квалификациите за европейското първенство. Воденият от Димо Тонев тим обърна и надделя драматично над Норвегия с 3:2 (19:25, 25:14, 23:25, 25:22, 15:4) в първия си мач на турнира, на който сме домакини, игран тази вечер в зала "Христо Ботев" в столицата.
България - Норвегия
Утре (2 април) българките излизат за втория си мач в групата срещу връстничките си от Естония, които по-рано днес стартираха със загуба от Финландия с 1:3. Норвежките пък ще играят срещу "Суоми". Срещите са съответно от 18,30 и 16,00 часа.
Над всички в българския тим бе Катрин Димитрова с 20 точки (5 аса!!! и 60% ефективност в атака) за победата. Ани Боздева, която игра до четвъртия гейм, пък добави 12 точки (1 блок, 4 аса, 35% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) за успеха. За норвежките Виктория Демене завърши с 12 точки.
БЪЛГАРИЯ - НОРВЕГИЯ 3:2 (19:25, 25:14, 23:25, 25:22, 15:4)
БЪЛГАРИЯ: Полина Нейкова 3, Катрин Димитрова 20, Ани Боздева 12, Моника Кръстева 6, Радостина Маринова 6, Деница Димитрова 7 - Златена Салабашева-либеро (Александра Миланова 4, Наина Иванова 7, Гергана Георгиева, Велина Минкова-либеро)
Старши-треньор: Димо Тонев
НОРВЕГИЯ: Ане Аскеланд 3, Виктория Демене 12, Кирстине Гардер 10, Елисе Скауе 6, Ренате Бшерланд 10, Мартине Крагхолм 5 - Мартине Гилше-либеро (Кари Бьоген 1, Каролине Фаусте)
Старши-треньор: Льос Торфс.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - НОРВЕГИЯ 3:2 - ТУК!!!