Джокович е на 1/2-финал в Маями след 10-а поредна победа срещу Бердих (видео)

Световният №1 Новак Джокович се класира за 1/2-финалите на турнира от серията "Мастърс" в Маями. На 1/4-финалите 28-годишният сърбин срази с 6:3, 6:3 поставения под №7 чех Томаш Бердих и се доближи до рекордна шеста титла в Маями и също рекорден 28-и трофей от категорията "Мастърс".

Джокович спечели откриващото подаване на съперника си в мача и рано установи контрол върху продължилия 1 час и 40 минути двубой. Сърбинът допусна един пробив в срещата, но спечели цели 4 пъти подаването на съперника си по пътя към победата, която бе 10-а поредна и общо 23-а за Джокович срещу Бердих. Сърбинът е губил от чешкия гигант само 2 пъти в кариерата си.

Водачът в световната ранглиста прибегна до услугите на физиотерапевт заради болки в кръста във втория сет, но до края на мача не изглеждаше балканецът да има сериозни проблеми.

На 1/2-финалите сърбинът ще играе с поставения под №15 белгиец Давид Гофен. Той елиминира №18 в схемата Жил Симон (Франция) след обрат с 3:6, 6:2, 6:1. При победа срещу Гофен, Ноле ще играе за шеста поредна година на финала в Маями. Към днешна дата Джокович има 3 победи от 3 мача и само един загубен сет срещу белгиеца.