Младите "лалета" изненадаха Англия и превзеха "Уембли" с обрат (видео)

Доста подмладен състав на Холандия нанесе изненадващо поражение с 1:2 на Англия на "Уембли". Възпитаниците на Марко ван Бастен обърнаха мача в английската столица Лондон в своя полза, след като Джейми Варди даде аванс на "трите лъва" в 41-ата минута. 21-годишният голмайстор на АЗ Алкмаар Марсел Янсен, който има 20 попадения на сметката си в Холандия през този сезон, изнесе невероятно второ полувреме, реализирайки от дузпа за 1:1, а след това асистирайки и на Лусиано Нарнзинг за крайното 1:2.

Феновете на двата отбора отдадоха почит към легендата на холандския футбол Йохан Кройф в 14-ата минута на мача. Тогава срещата бе прекъсната и трибуните аплодираха дълго в памет на починалия преди дни холандски легендарен футболист и треньор.

Домакините имаха късмета да не бъде отсъдена дузпа в тяхна вреда след само 10 минути игра. Дани Роуз извърши фаул срещу Жоел Фелтман в наказателното поле, но реферът прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка, макар на повторенията да се видя, че нарушение има.

Последваха пропуски пред вратата на Зут, дело на Джейми Варди и Рос Баркли, които стреляха встрани от рамката от чисти положения.

Така се стигна до 41-ата минута на мача, в която голмайсторът на Лестър Джейми Варди даде аванс на Англия. Стрелецът на "лисиците" се разпита на празна врата след центриране от дясно, завършвайки великолепна многоходова акция на домакините. Джеймс Милнър откри Адам Лалана пред наказателното поле. Плеймейкърът на Ливърпул пусна надясно към Баркли, който центрира към Варди и той безпроблемно реализира за 1:0, останал сам срещу опразнената от Зут мрежа.

След почивката обаче гостите излязоха в далеч по-добро настроение и само шест минути след подновяването на играта стигнаха до изравняване. Винсент Янсен изравни резултата от дузпа, след като Дани Роуз игра с ръка в наказателното поле и този път реферът посочи бялата точка, за разлика от десетата минута. От нея голмайсторът на АЗ Алкмаар не остави никакви шансове за реакция на Фрейзър Форстър, стреляйки под гредата за 1:1.

Малко след гола груба грешка на Джон Стоунс можеше да изведе гостите напред. Голмайсторът Янсен отне топката от краката на младока от Евертън и се откъсна сам срещу вратаря, но Форстър този път показа класа и спаси.

Последваха по-силни минути за англичаните, в които Рос Баркли и Джейми Варди бяха много близо до гола, но Зут спаси техните удари и запази равенството.

В 78-ата минута гостите осъществиха пълен обрат в резултата. Нарнзинг се разписа на празна врата след центриране на Винсент Янсен, който го изведе на празна врата, отнемайки топката от Фил Ягиелка. В ситуацията останаха съмения, че младият нападател на АЗ Алкмаар извършва нарушение срещу Ягиелка при отнемането на топката. Това бе и решителният момент в мача, след като англичаните не успяха да се върнат в резултата в оставащите 12 минути от мача и по този начин допуснаха малко изненадващо поражение от подмладения тим на Холандия само три дни след гръмката си победа над Германия в Берлин.

АНГЛИЯ - ХОЛАНДИЯ 1:2
1:0 - Варди (41)
1:1 - Янсен (51-д.)
1:2 - Нарнзинг (78)

Англия: Фрейзър Форстър, Кайл Уокър, Крис Смолинг (70-Фил Ягиелка), Джон Стоунс, Дани Роуз (58-Натаниел Клайн), Даниел Дринкуотър (85-Ерик Дайър), Джеймс Милнър (82-Деле Али), Адам Лалана (70-Хари Кейн), Рос Баркли, Даниел Стъридж (58-Тио Уолкот), Джейми Варди

Холандия: Йерун Зут, Жоел Фелтман, Джефри Брума, Дейли Блинд, Джетро Вилемс (82-Патрик Ван Анхолт), Жоржиньо Вайналдум, Ричдли Базур (79-Марко Ван Хинкел), Ибрахим Афелай, Куинси Промес (38-Лусиано Нарзинг), Марсел Янсен (93-Йорди Класи), Мемфис Депай

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Брума (Х)

СТАДИОН: "Уембли", Лондон