Традицията продължава - Англия шокира Германия насред Берлин с приказни голове и обрат от 0:2

Отборът на Англия постигна забележителен обрат от 0:2 до 3:2 като гост на световния шампион Германия насред Берлин в може би най-интересната приятелска среща преди Евро 2016.

Двубоят в Берлин започна скандално, след като част от публиката на "Олимпиящадион" освирка английския химн, но футболистите на Рой Ходжсън "върнаха" жеста с фантастична игра през втората част и стигнаха до победата с гол в добавеното време.

Иначе домакините дръпнаха с голове на Тони Кроос (43) и Марио Гомес (57), който вкара и през първата част, но попадението му беше отменено поради неправилно отсъдена засада. "Трите лъва" обаче не се примириха и с попадения на Хари Кейн (61), Джейми Варди (71) и Ерик Дайър (92) спазиха традицията да си тръгват с победа при гостуванията в Германия, която бе наложена през 2001 г., когато буквално прегазиха своя съперник с 5:1 в световна квалификация, а през 2008 я потвърдиха с 2:1 в контрола.
Бундестима на колене пред "трите лъва"
Световните шампиони не започнаха много убедително срещата и позволиха на англичаните да вземат инициативата в началните минути.

В шестата минута гостите имаха страхотна възможност да открият. Хендерсън центрира от ъглов удар, Кейхил насочи топката с глава към Кейн с нещо средно между удар и подаване,  но нападателят на Тотнъм не успя да я овладее в близост до вратата и тя излезе в аут. Постепенно домакините изравниха играта и се настаниха полето пред Джак Бътланд. Последователно удари към английската врата нанесоха Марио Гомес с глава и Марко Ройс.

В 16-ата минута друга от звездите на Тотнъм - Деле Али, пробва да изненада Нойер с удар отдалеч, но топката мина далеч от вратата. Постепенно играта се установи в центъра, а двата отбора започнаха да действат по-предпазливо.

В 27-ата минута Марио Гомес беше изведен зад защитата на гостите и успя да отбележи, но попадението му беше неправилно отменено заради засада. При повторенията се видя, че Клайн е покривал засадата.

Германците отвърнаха с яростни атаки, но не се стигна до нищо опасно. В 37-ата обаче публиката на "Олимпиящадион" изтръпна след като топката попадна в Дани Уелбек в наказателното поле. Джан му попречи да стреля, това успя да направи Лалана, но за сметка на това доста неточно. Точно в минутите, в които англичаните играеха по-добре, те получиха гол. Вратарят Джак Бътланд се контузи при овладяването на един далечен изстрел. Той върна топката в игра накуцвайки и само секунди след това я извади от мрежата си след удар отдалеч на Тони Кроос, който успя с левия крак да го изненада. В крайна сметка Бътланд отстъпи мястото си на Форстър минута по-късно.

Втората част започна с една промяна в състава на Германия. На мястото на Матс Хюмелс се появи пълният дебютант Джонатан Тах. Първата опасност беше пред вратата на гостите, като в основата й беше Ройс. В 51-ата минута пък Деле Али завърши с мощен удар една контраатака на Англия, но Нойер отби топката. Бундестима стигна до втори гол в 57-ата минута чрез Марио Гомес, който засече с глава центриране на капитана СамиКедира, като успя да надскочи Кейхил. Четири минути по-късно обаче англичаните намалиха резултата след фантастичен изява на Хари Кейн, който успя да смени посоките в наказателното поле с любимия финт на покойния Йохан Кройф и да изненада Нойер.

В 66-ата минута Кейн пробва да притесни стража на Бундестима от пряк свободен удар, но топката се спря в стената. Три минути по-късно германският страж с крак спря топката след удар на Али, който завърши страхотна атака на Англия.  Добрата игра на гостите се материализира в 73-ата минута, когато нападателят на сензацията във Висшата лига Лестър Джейми Варди изравни с може би първото си докосване до топката, след като влезе като резерва 120 секунди преди това. Клайн напредна по крилото, пусна топката по земя към близката греда, където Варди успя да се справи с Рюдигер и с пета прати топката в мрежата зад Нойер. Последваха нови силни минути за "трите лъва", като с пропуски се отличиха Хендерсън, Деле Али, който заслужаваше да завърши с гол, и Варди. В герой за "трите лъва" обаче беше орисан да стане Ерик Дайър от Тотнъм, който в добавеното време отбеляза победния гол с глава след центриране от ъглов удар на Хендерсън.

Германия - Англия 2:3
1:0 - Кроос (43)
2:0 - Гомес (57)
2:1 - Кейн (61)
2:2 - Варди (73)
2:3 - Дайър (92)

Германия: Нойер, Джан, Рюдигер, Хумелс (46-Тах), Хектор, Кроос, Кедира, Мюлер (75-Подолски), Йозил, Ройс (64-Шюрле), Гомес (79-Гьотце).

Англия: Бътланд (45-Форстър), Клайн, Смолинг, Кейхил, Роуз, Дайър, Хендерсън, Али, Лалана (71-Баркли), Уелбек (71-Варди), Кейн.