Гватемала шокира САЩ в квалификациите за Мондиал 2018

Отборът на САЩ допусна изненадваща загуба с 0:2 при гостуването си на Гватемала в мач от третия кръг в група "С" на квалификациите в зона КОНКАКАФ за футболния Мондиал 2018. Американците претърпяха поражение от съперника за първи път след 21 последователни мача от януари 1988 година насам, като също така за първи път паднаха в световна квалификация от противника.

Рафаел Моралес откри резултата в седмата минута след центриране от корнер на Жан Маркес, а след четвърт час домакините удвоиха аванса си, когато Карлос Руис беше най-съобразителен след изчистена от вратаря Пауло Мота топка и с изстрел от границата на пеналта преодоля за втори път Тим Хауърд. Американците пропуснаха няколко положения, а в 71-ата минута Морасел можеше да направи резултата класически, но нацели напречната греда.

В другия мач от групата Тринидад и Тобаго спечели срещу домакина Сейнт Винсент и Гренадини с 3:2 след победен гол на Леви Гарсия осем минути преди края.

Така Тринидад е лидер в класирането със 7 точки, следван от Гватемала с 6 точки, САЩ с 4 точки и Сейнт Винсент без актив.