Турция надви Швеция без Ибра (видео)

Турция надви с 2:1 като домакин Швеция в приятелска среща между два от отборите, които ще участват на Евро 2016 във Франция това лято. В състава на скандинавците не беше звездата на тима Златан Ибрахимович.

Ченк Тосун реализира и двата гола за южните ни съседи. Той бе точен първо за 1:0 в 32-ата минута, а в 81-ата донесе победата на Турция с второто си попадение в двубоя. За Швеция между головете на Тосун точен бе Андреас Гранквист в 74-ата минута.

В друга контрола Дания се наложи с 2:1 на свой терен над участника на Евро 2016 Исландия. Николай Йоргенсен вкара и двата гола за "Червения динамит" (50, 54), а Арнор Траустасон (90) реализира почетното попадение за гостите.

Друг участник на еврофиналите - Украйна, се поздрави с минимална победа с 1:0 срещу гостуващия тим на Кипър. Автор на попадението стана Тарас Степаненко в 40-ата минута.

Ранен гол на Икечи Аня в 10-ата минута донесе победата на Шотландия с 1:0 като гост над участника на Евро 2016 Чехия в друга проверка.

Уелс и Северна Ирландия, които също ще видим по терените на Франция това лято, пък завършиха 1:1 помежду си. Северна Ирландия поведе в резултата с гол на Крейг Кеткарт в 60-ата минута, но в 89-ата Саймън Чърч спаси домакините от Уелс от поражение с гол от дузпа. В състава на Уелс не бе звездата Гарет Бейл.

Италия и Испания пък не се победиха (1:1) в безспорно най-интригуващата контролна среща по европейските терени тази вечер.