Хайдук си отмъсти на Динамо и спаси интригата (видео)

Битката за титлата в Хърватия все още не е решена. Динамо (Загреб) загуби с 0:1 голямото дерби с Хайдук (Сплит) и има само 2 точки преднина пред единствения си конкурент Риека. Това беше първи успех за Хайдук в големия сблъсък от 2013 година. В герой за "белите" се превърна Фран Тудор, който отбеляза единствения гол в мача още в 4-ата минута.

Само няколко дни след поражението от Динамо с 0;2 за Купата на Хърватия, Хайдук показа съвсем различно лице и зарадва екзалтираните фенове на "Полюд", които сътвориха невероятно шоу по трибуните. Много силен мач изигра звездата на тима от Сплит Тино-Свен Сушич. След него пас Тудор се озова на добра позиция и откри резултата, което вдъхна огромна доза увереност на "белите".
Динамовци бяха смутени, но в средата на полувремето погледнаха по-смело към вратата на своя съперник. Те имаха добра възможност да изравнят в 20-ата минута, но стражът на Хайдук Ловре Калинич се намеси решително.

След почивката "модрите" натиснаха, но така и не успяха да отбележат гол. Авторът на попадението за домакините Фран Тудор пък уцели гредата в 81-ата минута.
Динамо има 63 точки, а Риека е на втора позиция с 61. Хайдук е непоклатим на третата позиция с 50 точки.

ХАЙДУК (СПЛИТ) - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:0
1:0 Ф. Тудор (4)