Левски пропусна да удари Славия за трети път (видео+галерия)

Най-старото столично дерби между Славия и Левски завърши без победител в квартал "Овча Купел" от 26-ия кръг на "А" група. Двата отбора не успяха да си отбележат гол пред около 5000 зрители на трибуните. Героят на "сините" от срещата с Пирин Венцислав Христов нямаше шанс отново да се разпише, като в 70-ата минута от няколко метра разтресе горната греда и пропусна да донесе трета поредна победа на Левски над Славия.

Джъстин Менголо и Франсин Нар също направиха много сериозни пропуски за гостите, докато Борислав Балджийски и Янис Карабельов със силни удари през първото полувреме бяха близо до попадение. Наставникът на гостите Стойчо Стоев се ядоса много на Менголо, като го замени още в 39-ата минута с Божидар Краев, който дори не бе загрял преди това.

След трите поредни победи над "сините" през миналия сезон Славия през този сезон в трети пореден мач няма отбелязан гол във вратата на Боян Йоргачевич.
Славия - Левски
"Сините" останаха на второ място с 40 точки, а "белите" вече имат 36 точки след своето шестото равенство този сезон.

Нулевото равенство между двата тима е първо от декември 2007 година, когато отново дербито на "Овча Купел" завърши без попадения и общо 14-то в историята на този сблъсък.

Двубоят започна с хубава възможност за домакините. В 7-ата минута Сердеров и Пиргов се разминаха и пропуснаха да пратят топката във вратата на гостите. Започналият втори пореден мач като титуляр Джъстин Менголо пропиля страхотен шанс да вкара своя първи гол в 9-ата минута. Камерунецът излезе сам срещу Петков след грешка на Панов, но при опита си да прехвърли стража, прехвърли и вратата.

Славия - Левски Последваха няколко неточни удари на Бедоя, Бурабия и Нар, а хубав удар на Балджийски в 30-ата минута мина близо до дясната греда на Боян Йоргачевич. Секунди по-късно Лукин бе на път да си вкара автогол, но топката излезе в ъглов удар. В 37-ата минута Янис Карабельов бе на сантиметри от първия си гол този сезон след хубав изстрел от 18 метра. Стоев извади Менголо, който не спазваше тактическите указания и на негово място в 39-ата минута се появи Божидар Краев. Четири минути по-късно поради засада бе отменен гол с глава на Александър Александров.

Домакините започнаха по-добре втората част, а Стоев замени Цонев със Сашо Александров в 56-ата минута. От този момент до края "сините" имаха предимство и търсеха повече победата. Нар направи още по-голям пропуск от Менголо в 60-ата минута, когато Минев го намери на три метра от голлинията, но той стреля над гредата.
Ивайло Димитров и Георги Йомов влязоха за "белите" на мястото на Догола и Стоев. В 70-ата минута Христов нацели гредата от четири метра. Нападателят остана очи в очи с Петков, но стреля в горната греда. Секунди по-късно и Нар бе близо до гол за Левски, но топката облиза дясната греда на домакините.

Бабатунде Адениджи смени Бурабия и с първото си докосване в 76-ата минута стреля опасно, но покрай вратата на Петков. Прохазка също пропусна в 82-ата минута, когато стреля в ръцете на Петков. В последните секунди Христов също пробва удар, но не бе точен, а Петков получи жълт картон за забавяне на времето, който му е пети и ще пропусне гостуването на Монтана заради наказание.(б.а. Кабаков по погрешка първо му показа червен картон, но веднага му се извини)

Славия - Левски Интересното е, че това е трети мач тази пролет след Черно море и Берое, в който Славия завърши 0:0 пред своя публика и общо пети от началото на сезона на "Овча Купел", тъй като есента отново с Берое и срещу Пирин домакинствата завършиха без гол.

Равенството е трето за Левски след подновяването на сезона, като "сините" са все по-далеч от първото място. След паузата "сините" имат четири поредни домакинства, но първото с Берое е без публика поради наказание.

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:0

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Георги Петков, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Цветомир Панов, Омар Абуд, Емил Мартинов, Борислав Балджийски, Янис Карабельов, Сердер Сердеров, Дуде Догола, Емил Стоев
Старши треньор: А. Тарханов
ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Боян Йоргачевич, Сърджан Лукин, Александър Александров, Веселин Минев, Роман Прохазка, Радослав Цонев, Мехди Бурабия, Мигел Бедоя, Франсис Нар, Джъстин Менголо, Венцислав Христов

СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Славия"