Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Лудогорец окончателно уби интригата за титлата (видео)

Отборът на Лудогорец окончателно уби интригата за титлата. В мач от 26-ия кръг на "А" група българският шампион победи с 2:0 като гост Берое. По този начин разградчани увеличиха преднината пред Левски на 14 точки и дори и да върнат на "сините" седем пункта, шансът на тима от "Герена" е твърде малък. Попаденията за "орлите" бяха дело на Венцислав Керчев (39) и Марселиньо (90).

Двата тима отделиха доста време за разузнаване. Първото опасно положение бе чак в 21-ата минута. Вандерсон пое отляво, навлезе мощно към центъра и си извоюва добра позиция за стрелба, но топката профуча на сантиметри от страничния стълб.

В 25-ата минута Йордан Минев подаде майсторски към Вандерсон, който пропусна да опъна мрежата от няколко метра.

В 34-ата минута Берое изпусна добра възможност да излезе напред в резултата. Козмин Моци се опита да върне с глава към Владислав Стоянов, но сгреши. Исмаил Иса, който натискаше румънеца, стигна до кълбото и шутира от няколко метра, но за радост на "орлите" в аут.

Първото попадение вкара Венцислав Керчев в 39-ата минута, след центриране от фаул на Вандерсон. Това е първо попадение за младия бранител в елита.

Втората част стартира красива атака, която бе опропастена от Джонатан Кафу. Берое даде своя отговор в 59-ата минута, когато Том отправи изстрел по диагонала, но малко не му достигна да изравни.

В 65-ата минута Андрей Препелица изведе сам срещу вратаря Вандерсон, но изстрелът му по диагонала не намери очертанията на вратата.

Последваха няколко силни минути за домакините. В 71-ата минута Берое създаде най-чистото си голово положение. Исмаил Иса бе изведен зад гърба на бранителите на гостите, Стоянов излезе да пресече, но направи грешка и подари кълбото на нападателя на домакините. Иса овладя и шутира, но притичалият Моци изби с глава на сантиметри от голлинията.

В 90-ата минута българският шампион сътвори впечатляваща атака, която се увенча с втори гол. Препелица намери отдясно Марселиньо, който овладя майсторски дългия пас. Бразилецът подаде към Жуниор Кешада, който триково му върна жеста. Последва топовен изстрел с левия крак на халфа и топката се озова в мрежата за крайното 2:0

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2