Тримата тенори на Барса отново демонстрираха класа (видео)

Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като победи за втори път Арсенал в предишната фаза на турнира. Каталунците спечелиха с 3:1 и след като преди две седмици бяха взели успех с 2:0 като гост, с общ резултат 5:1 продължават напред. По един гол отбеляза всяка една от трите звезди в атаката на тима -  Неймар, Луис Суарес и Лионел Меси, като голът на уругваеца се отличи с голяма атрактивност. За англичаните пък вкара Мохамед Елнени в началото на втората част.

Барса за пореден път показа класата си, въпреки че не действаше с пълния си капацитет на възможностите. Арсенал от своя страна демонстрира смела игра и за известен период през втората част при резултат 1:1 пламна искра надежда, че може да направи чудо на "Камп Ноу". В крайна сметка Барса не допусна изненада и стигна до крайния успех.

Англичаните започнаха смело мача, но не успяха да създадат чисто положение пред вратата на домакините в началото на срещата. Постепенно Барса взе инициативата и в 16-ата минута Лионел Меси можеше да вкара. Аржентинецът получи отличен дълъг пас, спря си топката и стреля, но Давид Оспина отрази удара. Все пак резултатът бе открит две минути по-късно, когато Луис Суарес намери на отлична позиция Неймар и бразилецът хладнокръвно преодоля Давид Оспина. До края на полувремето Арсенал отново се активизира, но не успя да стигне до изравняване. Най-близо бе Алексис Санчес, чийто удар с глава мина покрай гредата.

В началото на втората част гостите успяха да вкарат за 1:1. Санчес намери Мохамед Елнени на границата на наказателното поле и египтянинът разстреля тер Стеген с прецизен удар в горния ляв ъгъл. В 57-ата минута неочаквано ситуацията на каталунците можеше да стане критична, след като грешка на Жереми Матийо позволи на Дани Уелбек да се озове на чиста позиция, но Хавиер Масчерано успя да блокира удара на нападателя. Скоро обаче надеждите на Арсенал бяха попарени. В 65-ата минута брилянтен гол на Луис Суарес донесе спокойствие на домакините. Уругваецът получи центриране отдясно от Дани Алвеш и със странична ножица прати топката неспасемо в горния ъгъл на Оспина.

До края на мача гостите отново се опитаха да действат активно и имаха няколко положения за гол. Тер Стеген спаси отличен удар на Санчес от фаул, а след това и при добавката запази вратата си суха в тази ситуация. В самия край на мача Меси заби последния печат върху визите за четвъртфинала. Аржентинецът получи топката в наказателното поле и технично прехвърли Оспина, за да оформи крайното 3:1 за тима му.

БАРСЕЛОНА - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 Неймар (18)
1:1 Елнени (51)
2:1 Суарес (65)