Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

"Вълците" продължават да хапят - осма поредна победа за Рома (видео)

Отборът на Рома се поздрави с осма поредна победа в Серия "А". В мач от 29-ия кръг "вълците" от Рим надиграха с 2:1 домакина Удинезе и събраха 59 точки, като заемат трето място в класирането, на 2 точки зад втория Наполи, който тепърва ще изиграе двубоя си от кръга. "Вълците" дръпнаха и с 5 точки пред тима на Фиорентина, който днес изненадващо не успя да се справи у дома с последния Верона (1:1). Също с 54 точки като Фиорентина, но на петата позиция е Интер. Лидер продължава да е Ювентус с 67 точки. Удинезе пък е 16-и с 30 точки и е все по-близо до опасната зона. Удинезе има едва една победа в последните си 11 срещи и е само на 4 точки пред от 18-ия в подреждането Фрозиноне.

Головете за Рома днес реализираха Един Джеко (15) и Алесандро Флоренци (74). Футболистите на Лучано Спалети можеха да вкарат и още голове, но след пропуските си пред противниковата врата, накрая трябваше да треперят, тъй като в 85-ата минута Бруно Фернандеш върна за кратко интригата в мача, реализирайки попадение за домакините. То обаче се оказа само попадение на утехата.

Капитанът Франческо Тоти остана днес през всичките 90 минути на пейката на резервите за Рома, а съотборниците му започнаха агресивно и в началните минути за вратаря на Удинезе имаше много работа. Гръцкият страж Орестис Карнезис отрази удари на Един Джеко, Диего Пероти и Стефан Ел Шаарауи, но в 15-ата минута бе безпомощен. Египетският нападател Мохамед Салах отклони топката хитро към Един Джеко и влезлият в противниковото наказателно поле босненец насочи кълбото в долния десен ъгъл на Карнезис - 0:1.

До края на първото полувреме "вълците" пропуснаха още възможности за гол и в началото на втората част едва не бяха изненадани неприятно от противника си. Втората част започна с напрежение пред вратата на Войчех Шчесни, който трябваше да избива в корнер в 48-ата минута удар с глава на Сирил Теро. Секунди по-късно пък Бруно Фернандеш удари греда за Удинезе и домакините не успяха да стигнат до 1:1. Малко след това пък имаше работа за стража на Удинезе Карнезис, който трябваше да спасява удар на Ел Шаарауи.

В 74-ата минута юношата на "вълците" Алесандро Флоренци, който преди два дни имаше рожден ден и навърши 25 години, доближи "джалоросите" до победата. Играещият като десен бек днес универсален футболист се включи в една атака на тима си, получи чудесен пас от появилия се малко по-рано в игра Миралем Пянич, финтира хитро футболист на Удинезе и технично чукна топката покрай Карнезис - 0:2.

Играчите на Рома контролираха играта в следващите минути, но в 85-ата бяха изненадани от направилия доста слаб мач свой съперник. След центриране отдясно Дуван Сапата нагласи топката много добре за Фернандеш, който с безпощаден шут я изпрати в мрежата зад Шчесни. В минутите до края обаче сериозни опасноси за вратата на гостите нямаше и Рома грабна нови три точки, които ще дадат допълнителна увереност на тима преди важния двубой с Интер на "Олимпико" в Рим на 19 март.