Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Има шанс за Дуисбург - победа върна "зебрите" в играта (видео)

След поредица от девет мача без победа Дуисбург на Илия Груев съживи шансовете си за оцеляване във Втора Бундеслига, след като днес много трудно надви Унион (Берлин) с 2:1 у дома. По този начин "зебрите" вече са на 6 точки от чертата, а до края им остават осем мача, в които може да се случи всичко. Освен това в следващия кръг те гостуват на прекия си конкурент Падерборн 07.

Отборът на българския треньорът отстъпваше игрово на Унион повече от час и изставаше в резултата след попадение на американеца Боби Ууд от дузпа в 60-ата минута, но с два бързи гола в рамките на пет минути успя да осъществи обрат. Станислав Илюченко вкара за 1:1 в 65-ата минута със задна ножица, а след него Нико Клотц също заби красиво попадение в ъгъла за 2:1.

Това е едва втора победа за Груев начело на отбора и общо трета за тима от началото на сезона във Втора Бундеслига. Дуисбург остава последен, но вече с 18 точки на своята сметка. Пред него са Падерборн 07 с 23 т., Фортуна (Дюселдорф) с 24 т., Мюнхен 1860 с 24 т., ФШФ Франкфурт с 28 т. и др. Директно изпадат последните два, а третият отзад-напред ще играе бараж.

ДУИСБУРГ - УНИОН 2:1
0:1 Ууд (61-дузпа)
1:1 Илюченко (65)
2:1 Клотц (70)