Дунав с огромна крачка към "А" група

Отборът на Дунав (Русе) постигна изключително важен успех с 1:0 над втория във временното класиране в "Б" група състав на ОФК Поморие. Играчите на Веселин Великов вкараха единственото си попадение в 60-ата минута. Нападателят на тима Мирослав Будинов се възползва от центриране и от близка дистанция разстреля вратаря на Поморие. Малко след гола "драконите" останаха с човек по-малко след червен картон на централния защитник Мартин Ковачев, но въпреки това дунавци запазиха мрежата си суха и дръпнаха с пет точки пред играчите на Малин Орачев.

Въпреки факта, че днес бе работен ден на стадиона в Русе имаше над 2000 зрители по трибуните.

Първата по-интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато халфът на "драконите" Георги Чакъров опита удар, но вратарят на Поморие изби. След тази възможност капитанът на тима Диян Димов пробва нов изстрел от дистанция, но топката отново не посети вратата на Янко Георгиев.

В 29-ата минута играчите на Малин Орачев създадоха добра възможност. Кирил Георгиев пробва да се разпише, но шутът не изненада вратаря на "драконите" Мартин Луков.

В 50-ата минута бившият футболист на Левски и Берое Антон Огнянов пробва рефлекса на Янко Георгиев, но стражът изби в ъглов удар и запази резултата 0:0.

Централният нападател на Дунав - Мирослав Будинов откри резултата в 60-ата минута. Той се оказа най-съобразителен след едно центриране в наказателното поле и успя да накаже Поморие.

В 67-ата минута централният бранител на "драконите" Мартин Ковачев получи втори жълт картон, като по този начин остави отбора си с 10 души на терена.

Бранителят в състава на Поморие Михаил Орачев пробва силен удар в 86-ата минута, но топката не уцели рамките на вратата. Секунди след тази възможност и Христо Лемперов пробва късмета си, но отново не успя да изненада Мартин Луков.

В 94-ата минута стражът на "драконите" направи много добро спасяване и по този начин русенци триумфираха с трите точки.

След този успех Дунав събра актив от 45 точки с пет повече от Поморие. В следващия мач лидерите в "Б" група гостуват на Ботев (Гълъбово), а футболистите на Малин Орачев приемат Пирин (Разлог).