Дунав с нулево реми в Созопол

Лидерът в "Б" група Дунав завърши 0:0 със Созопол във втория пролетен кръг на "Б" група. Двубоят се игра на стадиона в курортния град, където гостите бяха подкрепени от 20-ина от най-верните си фенове, на което домакинската агитка отговори единствено с няколко бомбички на трибуните.
Срещата започна с двуостри атаки, като и двата отбора имаха своите шансове. Най-чистата ситуация за отбелязване на гол бе пред дунавеца Георги Чакъров, който в 15-ата минута се измъкна сам срещу вратаря Мартин Теменлиев. Стражът обаче успя да парира неговия удар. Васил Калоянов бе основната заплаха за Мартин Луков и русенската отбрана, но те се справиха с предизвикателството. Така първата част приключи при 0:0.

През второто полувреме "драконите" започнаха по-активно. Шансът и противниковата отбрана обаче им пречеха да стигнат до попадение. Домакините разчитаха предимно на контраатаки, които рядко стигаха до Луков.

Русенският тим все пак успя да провре топката в мрежата на противника, след като един от нападателите засече центриране в созополското поле, но попадението бе отменено заради засада.
До края дунавци продължиха да владеят повече топката и да диктуват темпото, но резултатът остана непроменен и срещата завърши 0:0.

В следващия пролетен кръг на "Б" група "драконите" посрещат тима на "Поморие" на 12 март от 15:30 ч. на Градския стадион в Русе.

Дунав: Мартин Луков, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиан Ненов (59 мин. - Николай Колев), Антон Огнянов, Георги Чакъров (85 мин. - Светослав Читаков), Бранимир Костадинов (69 мин. - Йордан Димитров)

Созопол: Мартин Теменлиев, Георги Радев, Ангел Делчев, Георги Хашев, Иван Янчев, Михаил Георгиев, Якуб Халилов, Станимир Баев (80 мин. - Мустафа Мустафа), Емануил Манев (67 мин. - Илиян Капитанов), Кристиян Тафраджийски (58 мин. - Илиян Шерденов), Васил Калоянов