Буфон на четири минути от страхотен рекорд

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон е само на четири минути от велик рекорд в Серия "А". Снощи "бианконерите" победиха с 1:0 Сасуоло и така записаха 10-ти пореден мач без допуснат гол в първенството. Буфон пък вече 926 минути не е получавал попадение в мрежата си и така изпревари в тази своеобразна класация легендарния Дино Дзоф, който има 903 поредни минути без гол.

Сега Джиджи е много близо до това да стане най-великият италиански вратар и да задмине постижението и на Себастиано Роси, който с екипа на Милан има 929 минути без попадение във вратата си. Буфон трябва да не допуснае гол в първите 4 минути на дербито с Торино и ще оглави тази класация.