Юве се откъсна на върха след миг на гениалност от Дибала (видео)

Ювентус победи Сасуоло с минималното 1:0 в първия мач от 29-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" прибавиха ценни три точки в актива си и така се откъснаха на върха пред преследвача Наполи, като вече имат преднина от 6 точки пред своя съперник, който обаче има мач по-малко. Успехът на торинци пък бе донесен от Пауло Дибала, който отбеляза страхотен гол в 36-ата минута и той се оказа и победен. След този двубой пък бе продължена страхотната серия на "старата госпожа" в отбрана, като тимът вече 10 поредни мача в първенството не е допускал попадение във вратата си.

Ювентус започна мощно и можеше да открие резултата още в 1-ата минута, когато Марио Манджукич с пета подаде на Дибала, който стреля от воле, но над вратата. Две минути по-късно и самият Манджукич реши да пробва удар от границата на наказателното поле, но твърде слабо, за да затрудни вратаря.

Сасуоло обаче дебнеше своите възможности и в 5-ата минута стигна до първата си интересна атака, като Диего Фалчинели центрира за Матео Политано в наказателното поле, където той опита удар от воле, но прати кълбото над вратата.

Домакините обаче продължаваха повече да владеят топката и в 17-ата минута стигнаха до една от най-добрите си възможности. Дибала центрира от фаул за Алекс Сандро, който отблизо стреля с глава но вратарят спаси. Веднага след това обаче и гостите организираха хубава контраатака и Дънкан стреля опасно от границата на пеналта покрай вратата.

В 25-ата минута Юве отново бе близо до откриване на резултата. Дибала се пребори за една топка на аутлинията и центрира към Сами Кедира, който обаче не успя да отбележи в опразнената врата, тъй като защитник се намеси решително и изчисти пред него. В 36-ата минута обаче по-добрата игра на "бианконерите" най-накрая даде резултат. Куадрадо и Дибала комбинираха на скорост помежду си, като колумбиецът подаде за аржентинеца пред наказателното поле, а той с прекрасен изстрел в далечния ъгъл препарира вратаря за 1:0.

Малко преди края на полувремето Сасуоло отново надигна глава и стигна до опасност пред Джанлуиджи Буфон. Фалчинели реши да стреля от дистанция, но кълбото мина над вратата.

Второто полувреме Юве като че ли намали оборотите. Домакините продължаваха да владеят повече топката, но положенията за гол липсваха. Едва в 70-ата минута се стигна до едно разбъркване пред вратата на Сасуоло, но и то не завърши с опасен удар като първо Кедира се размина с топката, а след това Куадрадо стреля неточно.

В 75-ата минута обаче торинци можеха да бъдат неприятно изненадани, когато Фалчинели отправи бомбен шут и Буфон трябваше да показва блестящ рефлекс. След това обаче и стражът на гостите на два пъти бе тестван първо от Квадво Асамоа, а след това и от Пол Погба, но Консили се намеси добре.

В 85-ата минута Алваро Мората имаше добър шанс да реши всичко в мача, но стреля от малък ъгъл и Консили спаси. В ответната атака пък Сасуоло стигна до едно от най-добрите си положения в мача като Никола Сансоне стреля опасно и отново Буфон трябваше да спасява с вещина.

Все пак Юве измъкна победата и вече има актив от 67 точки на върха в класирането. Сасуоло пък се намира на 7-ата позиция с актив от 44 точки.