Добруджа 07 с много драматична и сладка победа над Марек в 1/4-финал №1 (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) започна с изключително трудна победа участието си в плейофите за титлата в Суперлигата на България. Момчетата на Мирослав Живков надиграха Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (21:25, 25:24, 25:18, 21:25, 17:15) в първия мач от 1/4-финалите, игран тази вечер в пълната зала "Добротица".

Истинско зрелище предложиха шампионът и вицешампионът от миналата година в първия 1/4-финален мач помежду си в Добрич, но все пак добричлии поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Втората среща между двата тима е в неделя (13 март) от 18,00 часа в Дупница. Играе се до 2 победи от 3 мача.

Двата отбора започнаха изключително концентрирано срещата в първия гейм, като залагаха на мощна атака и добре организирана блокада. Лека разконцентрация в средата на гейма за добруджанци, позволи на момчетата на Найден Найденов да се възползват от предоставините им ситуации и да поведат с 16:11 до второто техническо прекъсване. Макар и трудно, Марек успя да задържи преднината и да поведе с 1:0 след 25:21. Заредени с нови сили и мобилизирани от загубения гейм, домакините поведоха с 8:4 до първото техническо прекъсване. Нарушаване на ритъмана играта им позволи на шампионите от Марек да стопят разликата. Импулсът в играта им продължи много за кратко, след което последваха множество грешки. Заставане на сервис на Велизар Чернокожев и организирана игра върна преднината и импулса в играта на добруджанци. Добруджа изравни на 1:1 гейма след разгромното 25:11.

Началото на третата част бе истинска битка на терена. Двата отбора постоянно разменяха своето водачество, като показваха огромно желание за спечелването на всяка точка. Все пак домакините от Добруджа, подкрепяни непрестанно от своята многобройна публика, успяха да извоюват преднина от 16:12. В края на гейма отново силни изяви на начален удар на Чернокожев сложиха край на гейма, спечелен с 25:18. В четвъртия гейм момчетата на Миро Живков започнаха колебливо. Шампионите успяха да постигнат серия от 9:9 до 17:9. Това доведе до пълен хаос в полето на домакините, които не приличаха на себе си. Въпреки стряскащия резултат, добруджанци с неистови усилия се опитаха да се върнат в гейма, но преднината се оказа прекалено голяма. Марек спечели гейма с 25:21 и вкара мача в тайбрек.

В петия решителен гейм двата отбора се хвърлиха с всички сили, като поддържаха пълно равенство на терена. Играеха точка за точка, като всеки тим печелеше подаването си. Една грешна атака през центъра за дупничани се оказа достатъчна за победата на Добруджа със 17:15 и 3:2.