Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

18-годишен разби Нант

Отборът на Рен разби Нант с 4:1 в дербито на Бретан в мач от 29-ия кръг на Лига 1. В герой за победителите се превърна 18-годишният Усман Дембеле, който отбеляза хеттрик във вратата на "канарчетата". Едно попадение добави Кямил Гросицки, а за гостите почетният гол бе дело на Адриан. Така бе спряна серията от цели 13 мача без загуба за Нант.

Домакините решиха изхода от дербито още в първите минути, когато вече водеха с 3:0. Дембеле откри с прецизен удар още в първата, а Гросицки удвои в 15-ата след като остана сам срещу вратаря. В 23-ата Дембеле вкара трети гол след самостоятелна акция. В самия край на полувремето младокът оформи хеттрика си, а след почивката Адриан направи загубата на Нант малко по-почетна. В 67-ата минута Джовани Сио от домакините бе изгонен заради втори жълт картон, но това не промени много обстановката на терена.

По този начин Рен се изравни с Ница на третата позиция в класирането с актив от 44 точки. Нант от своя страна е с 40, но и мач по-малко.