Защо не изгониха 18-годишния бранител на Лудогорец срещу Пирин - обяснението на СК

На вчерашния мач от 24-ия кръг на "А" група между Пирин и Лудогорец, завършил 3:1 в полза на разградчани, имаше една ситуация, която разбуни духовете в България.

Става въпрос за тази в 17-ата минута, когато стражът на шампионите Владислав Стоянов опита да попаде към централния защитник Венцислав Керчев. Нападателят на домакините Даниел Младенов обаче пресече паса и последва единоборство, след което главният рефер Станислав Тодоров отсъди фаул и показа жълт картон на 18-годишния бранител. От щаба на домакините обаче претендираха за директен червен картон.

Днес хора от съдийската комисия обясниха защо не е показан червен картон на Керчев.

"Игровата ситуация в 17-ата минута е решена правилно от главния съдия Станислав Тодоров, защото не е изпълнен един важен критерий, за да има очевадна възможност за отбелязване на гол. Нападателят няма пълен контрол върху владеенето на топката. Той по-скоро пресича подаване на вратаря към защитник и топката става много спорна. Вратарят Стоянов има реална възможност да играе първи с нея. Затова ситуацията е "спиране на обещаваща атака" и показването на жълт картон е правилно решение", аргументираха се хора от Съдийската комисия пред Sportal.bg.

Очаква се именно това да е и официалното становище на Съдийската комисия.