След много екшън, емоции и спестен червен картон Лудогорец се измъкна в Благоевград (видео)

Лудогорец продължава да крачи уверено към пета поредна титла на България, след като днес орлите спечелиха с 3:1 гостуването си на Пирин в мач от 24-ия кръг на "А" група и увеличиха преднината си на върха пред втория Левски на цели 12 точки.

Успехът на разградчани обаче не дойде никак лесно, тъй като през първата част благоевградчани тотално надиграха своя опонент. Пирин поведе още в 3-ата минута, когато Моци си отбеляза автогол, а в 18-ата минута Лудогорец трябваше да остане с човек по-малко, когато Керчев, който бе последен в отбраната на гостите, извърши нарушение, но получи само жълт картон.

В заключителните секунди на първото полувреме разградчани изравниха с гол на Джонатан Кафу, дошъл от нищото, а след почивката отново бразилецът и Клаудиу Кешеру оформиха крайното 3:1 за Лудогорец.

Срещата започна вихрено за домакините, които поведоха след 180 секунди игра. Дани Младенов получи извъждещ пас отдясно, стражът на гостите Владислав Стоянов можеше спокойно да хване топката в наказателното поле, но прецени да не излиза и позволи на нападателя на орлетата да я настигне и центрира остро по земя, след което Козмин Моци реализира в собствената си врата.

В 9-ата минута пред вратата на гостите отново стана напечено, след като благоевградчани сътвориха страхотно меле, но няколкото им опита за шутове срещнаха телата на разградските футболисти.

Девет минути по-късно поредна комична изява на Лудогорец в отбрана за малко не завърши с червен картон на Керчев. Тогава бранителят, който бе последен в защита, бе изпреварен от Даниел Генов. Последва единоборство, след което реферът Станислав Тодоров отсъди фаул в полза на Пирин, но вдигна само жълт картон на централния защитник.

С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Тони Тасев, който стреля над напречната греда.

В 25-ата минута и Лудогорец създаде първото си положение в този мач. Марселиньо овладя добре центриране отляво и шутира от малък ъгъл, но Костов спаси.

В 39-ата минута Пирин като по чудо не вкара второ попадение. След центриране от корнер топката стигна до оставения непокрит Янко Сандански, който стреля от 7-8 метра, но не уцели вратата.

Така се стигна до 45-ата минута, когато Лудогорец изравни от нищото. Сандански се подхлъзна и загуби топката по елементарен начин, позволявайки тя да му бъде отнета от Лукас Саша. Халфът на разградчани центрира по земя към Кафу, който вкара за 1:1.

След почивката нещата се поуспокоиха до 62-ата минута, в която Лудогорец осъществи пълен обрат. Футболистите на Георги Дерменджиев организира атака отляво, топката стигна до Марселриньо, който я върна към Кешеру и румънецът разстреля Костов.

В 69-ата минута разградчани убиха интригата с трети гол. Резервата Жуниор Кишада получи пас отляво в наказателното поле на домакините, финтира бранител и върна великолепно към Кафу, който с шут от 7-8 метра не остави шанс на Костов - 3:1 за Лудогорец.

В 85-ата минута благоевградчани останаха с човек по-малко, след като Румен Сандев получи директен червен картон за изключително груб фаул срещу Кишада. За това спомогна и подхлъзването на бранителя, заради което той влетя отзад в краката на бразилския нападател.

ПИРИН - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Козмин Моци 3 авт.
1:1 Джонатан Кафу 45
1:2 Клаудиу Кешеру 62
1:3 Джонатан Кафу 69

ПИРИН: Костов, Дяков, Сандев, Николов, Дюлгеров, Сандански, Костадинов, Траянов, Тасев, Младенов, Генов

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Моци, Керчев, Натанаел, Дяков, Лукас Саша, Лукоки, Марселиньо, Кафу, Кешеру