Реал Мадрид възвърна увереност (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надигра като гост с 3:1 Леванте в двубой от междинния 27-и кръг на Ла Лига. Гол от дузпа на Кристиано Роналдо (34), автогол на Диего Мариньо (38) и попадение на Иско (90) донесоха точките за мадридчани. Дейверсон вкара почетен гол в 39-ата минута. С успеха Реал се поокопити след загубата в дербито с Атлетико Мадрид, макар да остава много далеч от върха, окупиран от Барселона.

Борха Майорал получи шанс да бъде титулярен централен нападател, а по двете крила действаха Лукас Васкес и Кристиано Роналдо. Каземиро се включи в средата на терена след 32 дни на пейката. Валенсианци излязоха в схема 4-4-2 с Джузепе Роси и Дейверсон в предни позиции.

Леванте - Реал Мадрид - 1:3 "Синьо-червените" стартираха по-агресивно и поставиха гостите под напрежение. В петата минута Хосе Моралес центрира отляво, Джузепе Роси отправи удар от десет метра, но Кейлор Навас показа страхотен рефлекс и спаси ниската топка, а и нямаше кой да добави отблизо. В 11-ата Роси опита изстрел от 20 метра - около сглобката в аут.

Постепенно момчетата на Зинедин Зидан установиха контрол върху топката. Преимуществото им обаче се изразяваше единствено в голям брой ъглови удари - 7:0 в средата на полувремето. Кристиано Роналдо отправи анемичен удар по земя в 17-ата минута, а в 26-ата не беше прецизен с глава след центриране на втора греда. В 30-ата Моралес центрира опасно отдясно - Пепе скочи на точното място и изчисти с глава. Две минути по-късно Роналдо отправи силен изстрел от 15 метра, но Диего Мариньо плонжира и изби. В 33-ата Лукас Васкес финтира Лукас Орбан в наказателното поле и бившият играч на Валенсия глуповато сложи крак и направи дузпа. Роналдо изпълни дузпата безапелационно и реализира за 0:1.

Леванте - Реал Мадрид - 1:3 В 38-ата Лукас Васкес свърши добра работа по десния фланг, топката попадна у Борха на дъгата, който шутира в гредата, топката след това се удари в крака на Мариньо и влезе като автогол. Само минута по-късно "гранотас" върнаха един гол. Дейверсон беше изведен сам срещу Навас и хладнокръвно отбеляза от десет метра. "Белите" поискаха нарушение секунди преди паса към нападателя, но не го получиха.

В 52-ата Хамес Родригес шутира фалцово и атрактивно, но нямаше късмет и топката облиза гредата от външната страна. Минута по-късно Начо Фернандес реши да стреля от 18 метра, Мариньо се разтегна и изби. В 55-ата Симао сбърка при изнасянето, но Борха Майорал не можа да стреля. В 60-ата Дейверсон не беше достатъчно прецизен, след като спечели дуела с Пепе.

Леванте - Реал Мадрид - 1:3 В 65-ата Кристиано нямаше късмет, след като топката се удари в близката греда и се разходи почти по голлинията. Пасът на Хамес беше страхотен, а португалецът насочи от въздуха с левия крак. В 75-ата CR7 шутира остро и много близо до гредата, ала извън целта. Мадридчани лесно стигаха до наказателното поле на домакините, но ударите бяха слаби като изпълнение. В 90-ата минута всичко беше решено след гол на Иско. Кристиано напредна до аутлинията, върна към дузпата, откъдето халфът насочи ниско към десния ъгъл  за крайното 1:3.

Реал Мадрид временно скъси дистанцията до лидера Барселона, който утре отново може да дръпне с 12 точки пред "белите". Леванте остава на последното място в подреждането и е в много тежка битка за оцеляване.