Кокала отказа Левски от титлата насред "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски направи страхотна издънка и мечтата за титла стана мираж. "Сините" не успяха да победят последния Монтана в първото си домакинство за годината, като срещата завърши 0:0. Тази грешна стъпка отдалечи столичани на 10 точки от Лудогорец. По ирония на съдбата именно Емил Велев бе треньорът донесъл последната 26-та титла на Левски през 2009 година, а днес окончателно отказа своя любим отбор от мечтата да се бори докрай през този сезон с "орлите".

Интересен факт е, че това е второ равенство 0:0 на "Георги Аспарухов" между двата отбора, като и в двата е замесен Стойчо Стоев. Първият път бе преди три години - март 2013 година. Тогава той бе начело на Монтана, а "сините" отново в първия си мач пред своя публика след зимната пауза разочароваха.

Решаващо за Левски се оказа отсъствието на Веселин Минев, Мехди Бурабия и Георги Костадинов. Първият бе наказан, а другите двама контузени, но от техните заместници - Краев, Христов и Де Ноойер само Божидар Краев се опитваше да се нагърбва на моменти с отговорност. Венцислав Христов разочарова, като на два пъти се размина с топката и пропусна две добри положения, Джереми де Ноойер също не бе на ниво.

Левски - Монтана След едно по-добро първо полувреме, в което Краев, Христов и Нар пропуснаха, последва много слаба и безидейна втора част, в която Стоев заложи на двама дебютанти в края и на цели трима нападатели. В 70-ата минута Бабатунде Адениджи се появи за първи път със синята фланелка, а в 78-ата и младият Станислав Иванов записа първи официални минути. Тяхното присъствие обаче не помогна на Левски и "сините" стигнаха само до едно положение в 90-ата минута на Роман Прохазка. Словакът стреля, но Христо Иванов спаси и три години по-късно отново си тръгна от "Герена" без допуснат гол.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на починалите скоро двама "сини" фенове, които не пропускаха мач на 26-кратните шампиони на България.

Левски - Монтана В 11-ата минута Христов пропусна първата възможност пред столичани. Нападателят не успя да засече топката сам срещу Христо Иванов след прехвърлящо подаване на Бедоя. Божидар Краев в 20-ата минута също пропусна. Младокът вместо да стреля, тръгна да финтира защитник в наказателното поле и се стигна само до корнер. Христо Иванов в 27-ата минута спаси удар от въздуха на Нар, който бе намерен на 8-9 метра от вратата с меко подаване от Краев.
Венци Христов също сбърка в 30-ата минута. Нападателят бе намерен от Мики Орачев на 10 метра от вратата, но стреля над гредата.
Бедоя пробва без успех задна ножица пред вратата на гостите в 42-ата минута, а две по-късно Иван Стоянов стреля слабо в ръцете на Йоргачевич при единствената възможност за Монтана.

Левски - Монтана Втората част започна с натиск на Левски, като пред се откри Краев  първата възможност. Малко по-късно Христов не уцели поредното подаване към него от Александров, който проби отдясно.

Сергей Георгиев замени Хубчев, а Нар изненадващо също напусна. На негово място влезе Радослав Цонев като опорен халф, а Прохазка бе изнесен по-напред.

В 60-ата минута Бедоя имаше претенции за дузпа след сблъсък със Станислав Генчев. Де Ноойер стреля във вратата на Иванов, който нямаше проблеми, а в 65-ата минута Йоргачевич спаси вратата си. Сергей Георгиев бе оставен непокрит и със силен удар стреля, но сръбският страж изби. След грешка на Александров гостите също имаха претенции за дузпа.

В 70-ата минута Бабатунде Адениджи дебютира под аплодисментите на публиката, която бе само в Сектор "В". Той замени Де Ноойер и Левски започна да играе с двама чисти нападатели. Младокът Станислав Иванов също дебютира в 78-ата минута, за да може Левски да играе с трима нападатели.

Левски - Монтана Гостите на контраатака имаха една добра възможност, а след това Здравко Лазаров от фаул стреля извън целта. "Сините" искаха, но нямаха идея как да го вкарат гол. Въпреки това в 90-ата минута Прохазка можеше да се превърне герой, но Иванов спаси и Монтана записа шесто равенство за сезона и четвърто в историята си срещу Левски от 17 мача, като все още няма победа над столичани.

Левски - Монтана Левски пък записа второ нулево равенство срещу последния в първенството през този сезон на "Герена". Първият път бе срещу Пирин на 30-и август, когато "орлетата" бяха с една точка от пет мача на най-ниското стъпало в класирането. "Сините" с актив от 35 точки са втори, но при успех Берое ще ги измести.

Левски - Монтана Така след няколко дни предстои тежка задача срещу друг бивш треньор на "сините" - Илиан Илиев, който очаква своя дебют на "Лаута".
Монтана се доближи на точка от Пирин преди гостуването си на Черно море, но въпреки равенството на "Герена" остават без победа в серия от 11 мача.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 0:0

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Сърджан Лукин, Александър Александров, Мики Орачев, Роман Прохазка, Джереми де Ноойер, Мигел Бедоя, Франсин Нар, Божидар Краев, Венцислав Христов

МОНТАНА: Христо Иванов, Георги Пашов, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Станислав Генчев, Оливие Боне, Йордан Тодоров, Петър Атанасов, Иван Коконов, Иван Стоянов

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Начало: 18:00 часа
Съдия: Ангел Баялцалиев