Барса поддържа победно и рекордно темпо (видео + галерия)

Отборът на Барселона записа осма поредна победа в Примера след 2:1 у дома над Севиля в дуел от 26-ия кръг на Примера. Каталунците осъществиха обрат с попадения на Лионел Меси (31) и Жерард Пике (48), след като Витоло беше дал аванс на андалусците (20). С успеха "лос блаугранас" изравниха рекорда на Реал Мадрид от 34 мача без загуба. Победата тласна "лос кулес" на цели 12 точки пред Реал Мадрид и на 8 пред Атлетико Мадрид.

Барселона - Севиля Луис Енрике даде почивка на Даниел Алвеш, Хавиер Масчерано, Иван Ракитич и Андрес Иниеста. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар традиционно оформиха атакуващия тризъбец на каталунците. Унай Емери подреди 4-2-3-1 с централен нападател Кевин Гамейро, подпомаган от Витоло, Висенте Ибора и Михаел Крон-Дели.

Барселона - Севиля - 2:1 Първият голов шанс стана факт в осмата минута, когато никой от Барса не изчисти топката след корнер и Коло шутира над гредата. В 11-ата Висенте Ибора стреля от 20 метра в ръцете на Клаудио Браво. В 13-ата "синьо-червените" удариха две греди в рамките на две-три секунди. След изпълнение от корнер Хорхе Андухар - Коке за малко не си отбеляза автогол и нацели близката греда. Отбитата топка попадна в Суарес, който от 17 метра изпрати истинска бомба в напречната греда.

Барселона - Севиля - 2:1 В 20-ата Алейш Видал остави зоната си и позволи на Беноа Тремулинас да центрира към непокрития Витоло, който отбеляза с технично насочване от въздуха - 0:1. В 23-ата Серхио Рико внимаваше и изпревари Неймар извън наказателното поле. В 30-ата Адил Рами спря непозволено Суарес малко пред наказателното поле.

Барселона - Севиля - 2:1 Вратарят Рико очакваше удар в ъгъла на стената, но Меси реализира с великолепно попадение с фалцово изпълнение към горния далечен ъгъл - 1:1. В 36-ата Рико се намеси стабилно след нисък изстрел на аржентинския майстор. До края на полувремето "лос кулес" атакуваха, но защитата на "бяло-червените" издържа.

Барселона - Севиля - 2:1 В началото на второто полувреме Сержи Роберто центрира отдясно, Неймар посрещна топката от въздуха, но Рико беше избрал точната позиция. След последвалия корнер Суарес чукна към Пике, който от пет метра я търкулна към мрежата - 2:1. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" отговориха подобаващо в 52-ата минута: Ибора технично отклони с пета към Гамейро, който сам срещу вратаря би в тялото на чилийския страж.

Барселона - Севиля - 2:1 Две минути по-късно Серхио Бускетс отправи един от малкото си удари, след като шутира без забавяне от 20 метра и Рико спаси. В 60-ата Сержи Роберто надхитри Тремулинас, но при удара с глава топката срещна тялото на преминаващия Суарес. Десет минути по-късно Неймар поиска дузпа след финтове срещу Рами, но съдията прецени, че няма достатъчни основания за това.

Барселона - Севиля - 2:1 В рамките на 73-ата минута имаше напрежение и пред двете врати, като първо не се намери никой за опасен удар към Браво след разбърване, а след това Суарес насочи с коляно от чудесна позиция. В 78-ата Бускетс се намеси решаващо с шпагат в наказателното поле. При последвалия корнер Стеван Нзонзи игра с глава, ала не беше точен. В 82-ата Суарес финтира Коло на аутлинията, но не намери път на топката към свой съотборник. В края на срещата севилци притесниха европейския крал, но не използваха добре двата си поредни корнера.

Барселона - Севиля - 2:1 В Испания предстои междинен кръг, в който Барселона може да постави нов рекорд по мачове без поражение, ако не загуби като гост на Райо Валекано. Севиля все още няма победа като гост от началото на сезона в Примера.