Вече и Виляреал е проблем пред Реал Мадрид (видео)

Отборът на Виляреал се доближи на 2 точки до Реал Мадрид след безпроблемна победа с 3:0 над запътилия се към Сегунда дивисион Леванте. Дни след елиминирането на Наполи в Лига Европа тимът от "Ел Мадригал" не даде никакъв шанс на поредния си съперник и продължава да няма поражение от 13 кръга насам. "Жълтата подводница" отнесе регионалния си противник с голове още до 48-ата минута и съхрани сили за предстоящия натоварен график.

Лео Баптищао откри в 12-ата минута, а в 30-ата минута новият нападател Саму Кастийехо реализира първия си гол за клуба след трансфера от Малага. Малко преди това 21-годишният испанец беше пропуснал на празна врата. В 32-ата минута и Баптищао се отчете с неточен удар от няколко метра.

Три минути след почивката Адриан Лопес беше точен за 3:0, а спорът окончателно приключи в 56-ата минута, когато капитанът на Леванте Давид Наваро беше изгонен за втори жълт картон. По този начин той ще пропусне срещата с Реал Мадрид от междинния кръг през идната седмица.

Единствената сериозна опасност на сметката на гостите дойде в 37-ата минута, когато след грешка при изнасянето на топката Хосе Моралес беше изведен сам срещу вратаря, но Алфонс Ареола отрази.

В сряда Виляреал ще гостува на Селта, а три дни след това приема Лас Палмас. При положителни резултати съставът на Марселино Гарсия Торал може да направи голяма крачка към гарантирането си на място в Шампионската лига.

Леванте пък остава в зоната на изпадащите - на 4 точки от първия отбор над чертата. Предстоящите сблъсъци с Реал Мадрид и Реал Сосиедад обаче не вдъхват надежда на феновете за нещо добро.