Виляреал покоси Наполи с хикс на "Сан Паоло" (видео)

Отборът на Виляреал отстрани Наполи по пътя си към 1/8-финала в Лига Европа. "Жълтата подводница" се добра до равенство 1:1 в гостуването си на "Сан Паоло" в реванша между двата тима от 1/16-финалите и така с общ резултат от 2:1 испанският тим продължава напред. Италианците първи поведоха в резултата чрез Марек Хамшик в 17-ата минута, но Томас Пина в 59-ата минута изравни и голът му се оказа златен за гостите.

Наполи нямаше избор освен да търси гола в началните минути и усилията на играчите на Маурицио Сари се увенчаха с успех. В 17-ата минута защитник на гостите не се намеси добре при една дълга топка и с глава я свали право в краката на Хамшик, който без забавяне от воле откри резултата за своя тим и така изравни общия резултат от двата мача.

В началото на второто полувреме обаче Виляреал изнесе играта в предни позиции и първо в 56-ата минута Хосе Рейна трябваше да се намесва решително при едно центриране в наказателното поле, където Седрик Бакамбю само чакаше да засече кълбото в мрежата. В 59-ата минута пък след центриране от корнер топката стигна до Пина, който опита нещо средно между центриране и удар и кълбото коварно прехвърли Рейна, за да се оплете в мрежата зад него за 1:1.

До края на двубоя Наполи се хвърли в атака и с пропуски пред вратата на Алфонс Ареола се изредиха Гонсало Игуаин, Лоренцо Инсиние, Жоржиньо и Маноло Габиадини. Домакините обаче така и не успяха да стигнат до нов гол, а се нуждаеха от цели два, за да обърнат нещата в своя полза. Така италианците отпадат от надпреварата, а съперникът им продължава напред.

НАПОЛИ - ВИЛЯРЕАЛ 1:1 (първи мач 0:1)