Нови нули на "Овча купел" (видео+галерия)

Отборите на Славия и Берое не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0 на "Овча купел" в мач от 22-ия кръг на "А" група. Нулевото равенство е второ поред за "белите" тази пролет пред своя публика след това с Черно море миналата седмица. Гостите пък изпуснаха възможност да си върнат второто място, след като вчера Левски ги измести. Тимът на Петър Хубчев се изравни със "сините" с актив от 34 точки, но поради по-слаби показатели е трети. Домакините пък останаха на четвърто място с 32 точки.

Играчите водени от Александър Тарханов все още нямат гол под негово ръководство в първенството, но за сметка на това увеличиха серията си на пет поредни мача без допуснат гол във вратата на Георги Петков. Последното попадение във вратата на столичани е при загубата в дербито с Левски на 29-и ноември, когато Джереми де Ноойер донесе победата с 2:0 на "сините" още през първата част на "Георги Аспарухов".

Славия - Берое Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч на Левски Иван Здравков и бившия международен футболен съдия Любчо Славчев.

Двама дебютанти започнаха от първата минута. Георги Сърмов бе титуляр за гостите, а Донел Муканза за домакините.

В 9-ата минута Джоман пропусна да даде аванс на "зелените" от отлична позиция. Стивън Петков бе заменен от Исмаил Иса в 26-ата минута. В 30-ата минута Елиаш с глава също пропусна да се разпише, като стреля слабо и Георги Петков спаси. В 37-ата минута Николай Йорданов спести червен картон на Елиаш, който удари с лакът Стефан Велков, а вече имаше жълт картон. Реферът даде такъв на Исаил Иса, който скочи заедно с Велков и Елиаш, но нямаше вина.

Славия - Берое В 43-ата минута домакините пропуснаха най-добрата си възможност за първата част. Сердеров преодоля майсторски Зехиров, след което стреля. Топката мина успоредно по голлинията, а след това стигна до Муканза, който подаде на Балджийски. Бившият младежки национал обаче стреля над гредата.

На почивката Муканза бе заменен от Дуде Догала. Положенията продължиха да липсват, а Сърмов бе заменен от Георги Андонов. В 75-ата минута Иванов с глава стреля слабо в ръцете на Петков. Капитанът на гостите бе изгонен в 84-ата минута, след като в рамките на една минута си изкара два жълти картона.
Славия - Берое Въпреки своето предимство в последните минути Славия не успя да стигне до голов удар и срещата завърши 0:0.

Равенството бе общо 20-о от 97 мача между двата тима в "А" група. "Белите" имат предимство от 45 на 32 срещу Берое при победите. Днешната среща бе под номер 50 в София между тях в елита, а равенството е девето. Победите останаха 32 за домакините, докато Берое пропусна да запише своя 10-и успех при гостуване на Славия.

На 3-и март играчите на Хубчев приемат "моряците", докато "белите" гостуват на Ботев (Пловдив) в първото си гостуване за 2016 година