Малага открадна точка от "Аноета"

Отборите на Реал Сосиедад и Малага не можаха да се победят и завършиха 1:1 на "Аноета". Домакините пропуснаха да удължат серията си от 4 поредни успеха в Примера, но поне спасиха точката с попадение на ветерана Иманол Агирече в 81-ата минута. За Малага се разписа Дуйе Чоп в началото на втората част.

Първото полувреме беше равностойно, а футболистите на Реал Сосиедад не се възползваха от няколко статични положения пред вратата на Карлос Камени. В 56-ата минута гостите излязоха напред след перфектна триходова комбинация, преминала през Ресио и Роберто Росалес и завършена от Чоп. Четвърт час преди края в игра за баските се появи Агирече, който не след дълго изравни. Таранът беше на точното място и посрещна от въздуха отбита с глава топка, разстрелвайки Камени.

Равенството позволи на Реал Сосиедад да запази 9-ата си позиция, а Малага заема 11-о място.