100 години ски спорт в България

Реал Мадрид развя бялото знаме (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид стигна само до 1:1 при гостуването на Малага в среща от 25-ия кръг на Ла Лига. Това отдалечи тима на Зинедин Зидан на цели девет точки от лидера Барселона и направи шансовете на "лос бланкос" за титлата илюзорни. На всичко отгоре попадението на Кристиано Роналдо (33) дойде след явна засада. Португалецът пропусна дузпа три минути по-късно. В 66-ата Раул Албентоса изравни за момчетата от Коста дел Сол.

Хесе Родригес зае позицията на Карим Бензема, а Матео Ковачич измести Хамес Родригес от стартовия състав. Застрашените от наказания Даниел Карвахал и Серхио Рамос бяха сред титулярите. Хави Грасия подреди 4-4-2 с нападатели Шарлиз и Дуйе Чоп.

Малага - Реал Мадрид Гладкоизбраснатият Иско създаде първата опасност в мача, след като в третата минута нахлу по аутлинията, но не намери пространство за удар. В шестата Чоп се пребори с Рамос в наказателното поле, подаде към Шарлиз, но "деветката" се засуети. В осмата Иско се отскубна по дясното крило, ала Раул Албентоса пресече острото центриране. При последвалия корнер Рамос отправи удар с глава в ръцете на Карлос Камени.

Малага - Реал Мадрид - 1:1 "Бяло-сините" пресираха високо и затрудняваха гостите при изнасянето на топката. В 14-ата минута дори изпълнение на аут за малко не донесе голова опасност пред Кейлор Навас, но беше регистрирана засада. В 17-ата Хесе беше изведен сам срещу камерунския вратар - канарският нападател стреля в гърдите на стража. В рамките на две минути - в 19-ата и 21-ата, домакините пропуснаха две отлични голови положения. Първо Хуанпи се устреми сам срещу Навас, но не стъпи добре преди удара и отправи слаб изстрел. След това защитата на "лос бланкос" забрави Роберто Орта, който се озова на шест метра срещу Навас и шутира неточно, пропилявайки кристална възможност.

Малага - Реал Мадрид - 1:1 В 24-ата Хесе изпусна нов шанс за попадение: Марсело заблуди с финтове отбраната на андалусци и изведе номер 20, който отново загуби спора очи в очи с Камени. В 30-ата минута Кристиано Роналдо падна на земята, търсейки картон за Албентоса, който го намери с лакът в тялото. Съдията не видя ситуацията.

Малага - Реал Мадрид В 33-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" отбелязаха при явна засада. Тони Кроос центрира от фал, Кристиано беше почти метър пред защитата в момента на подаването, но страничният рефер проспа положението. Номер 7 отбеляза с красив удар с глава. Две минути по-късно Роналдо беше препънат от Уелигтон в наказателното поле: дузпа. Роналдо не беше прецизен и позволи камерунският страж да спаси дузпата. Камени парира десета дузпа в Ла Лига от общо 40. В 39-ата южняците направиха поредния голям пропуск пред Навас. Орта отново получи шанс сам срещу вратаря и позволи на падналия костариканец да избие с крак, като впоследствие топката тупна върху горната греда.

Малага - Реал Мадрид - 1:1 В началото на второто полувреме тимът на Грасия беше по-дейният в търсене на изравняване. В 50-ата минута Орта шутира, топката се отби от бедрото на Начо Фернандес, а Кейлор Навас показа майсторски рефлекс и изби в ъглов удар. В 52-ата Албентоса се опита да изкара картон на Роналдо след пореден спор между двамата. В 59-ата Чоп шутира от 15 метра - покрай далечната сглобка. В ответната атака Мигел Торес блокира удар на Иско.

Малага - Реал Мадрид - 1:1 В 63-ата Иско стреля неточно с глава след пас отдясно. В 66-ата резервата Пабло Форналс показа техника и си извоюва стрелба от дъгата, донесла ъглов удар. След последвалия корнер топката беше разиграна. Интересното е, че двамата централни бранители на домакините последни играха с топката преди тя да попадне в мрежата на "лос меренгес": Уелигтон центрира, никой не покри Албентоса, който от шест метра отбеляза за радост на публиката - 1:1.

Малага - Реал Мадрид - 1:1 В 75-ата Навас спаси своите от втори гол, след като отрази хубав удар с глава на Шарлиз. В 79-ата Роналдо получи топката на върха на атака, избра да стреля мощно към близкия ъгъл, ала не беше точен. В 83-ата минута останаха съмнения дали Модрич не е фаулиран в наказателното поле на малагийци. В 93-ата резервата Хамес Родригес отправи много хубав удар от въздуха, ала Камени беше непоклатим на мястото си.

Малага - Реал Мадрид - 1:1 След седмица е дербито на Мадрид, в което Реал окончателно може да се сбогува с мисли за титлата и да насочи концентрацията си в Шампионската лига. Днес съставът на Зидан не показа аргументи за победа и заслужено загуби точки на негостоприемния "Ла Росаледа".