ЦСКА мачка, Гриша Ганчев дебютира на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА разби с 8:1 отбора на Септември (София) в среща от "В" група. Това е победа №18 за "червените" в третия ешелон на родния футбол. С хеттрик се отличи голмайсторът на тима Костадин Хазуров. За първи път на трибуните на "Българска армия" в качеството си на благодетел на клуба от Борисовата градина се появи Гриша Ганчев. Той изгледа срещата в компанията на изпълнителния директор и легенда на "армейците" Пламен Марков.

ЦСКА - Септември

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния защитник на Левски Иван Здравков и на бившия международен рефер Любчо Славчев. Наставникът на 31-кратните шампиони Христо Янев направи две промени в състава си спрямо победата над Струмска слава. На мястото на Виктор Райчев стартира Милен Кикарин, а Хазуров замени Преслав Йорданов на върха на атаката. Очаквано новият треньор на гостите Христо Арангелов заложи на много млади момчета в своя тим.

"Червените" откриха резултата с попадение още в 19-ата секунда. Момчил Цветанов с прекрасно воле с левия крак порази мрежата на вратаря на гостите Николай Георгиев. В петата минута Янев бе принуден да прави принудителна смяна - на мястото на крилото Станислав Маламов се появи Александър Александров. В осмата минута Хазуров направи 2:0 с прехвърлящ удар отблизо. Това бе неговият гол №14 през сезона. В 14-ата минута централният нападател получи пас от Цветанов на чиста позиция пред вратата на Септември, но стреля над целта.

В 17-ата минута дойде и третото попадение за ЦСКА. Самир Аясс простреля стража Георгиев, след като изпревари Данаил Иванов и с мощен удар с глава опъна мрежата за 3:0. Последва затишие. В 28-ата минута Кикарин опита късмета си от фаул. Юношата на "червените" стреля с левия крак, но топката се спря в ръцете на вратаря на Септември. Последваха нови пропуски на домакините. В 41-ата минута пробив на Александров по дясното крило завърши със силен шут на Борис Галчев, но Георгиев отби в корнер. Скоро след това Цветанов опита задна ножица и си спечели аплодисментите на публиката, въпреки че топката не се спря зад голлинията.

Така се стигна до последната минута на първата част, когато реферът Станимир Тренчев отсъди дузпа за гостите. Моментът имаше исторически оттенък, защото играчите на Септември получиха възможност да бъдат първите, които са отбелязали гол на ЦСКА на "Армията" във "В" група. Зад топката застана опитният Николай Николов, който не даде шанс на Анатоли Господинов - 3:1 и исторически гол във вратата на гранда на родния футбол. Досега единственото попадение в "червената" врата бе автоголът на Александър Бранеков, дошъл срещу Вихрен в Сандански.

Веднага след почивката момчетата на Янев стигнаха до четвърти гол. Хазуров бе изведен от Александров зад защитата и с премерен изстрел направи 4:1 за своите. В 55-ата минута Аясс покачи на 5:1. Атакуващият халф получи пас отдясно и с нещо като странична ножица изненада Георгиев, който този път не се намеси както трябва. Асистенцията за този гол също отиде на сметката на Александров. В 69-ата минута Цветанов се откъсна и стражът на Септември бе принуден да фаулира за дузпа Малкия шивач. Зад топката малко изненадващо застана влезлият като резерва Николай Цветков вместо щатния изпълнител на дузпи Хазуров. Демона не трепна и резултатът набъбна на 6:1 за ЦСКА.

Последваха нови пропуски на "армейците". Най-чистият от тях бе дело на резервата Петър Витанов, който не можа да матира Георгиев от няколко метра след пас отляво на Цветанов. Веднага след това "танцът" на домакините доведе до още едно воле с левия крак на Малкия шивач, който опита да строши страничната греда на рамката на Септември. Пропускът дори развесели Гриша Ганчев в официалната ложа. В 87-ата минута Цветков без проблеми направи 7:1 за полуфиналистите в турнира за Купата на България. След 120 секунди Хазуров с глава оформи своя хеттрик и крайния резултат - 8:1 за ЦСКА.

ЦСКА - СЕПТЕМВРИ 8:1