Григор продължава без загубен сет в Акапулко

Григор Димитров вече е 1/4-финалист на турнира в Акапулко. В среща от втория кръг най-добрият български тенисист победи Доналд Йънг с 6:3, 6:4 и продължава без загубен сет, след като на старта се справи сравнително лесно с друг американец - Денис Кудла.

Това бе 4-и пореден успех за Григор срещу 79-ия в световната ранглиста Йънг. Следващият съперник на нашето момче ще е победителят от двойката Доминик Тийм - Дмитрий Турсунов.

Като цяло Димитров контролираше развоя на срещата, но загубата на концентрация в отделни моменти можеше да му изиграе лоша шега. В първият сет българинът не направи нито един ас, но за сметка на това допусна пет двойни грешки. Въпреки че трябваше да отразява 6 точки за пробив, той не позволи на Йънг да вземе подаването му. При 5:3 Григор притисна съперника си и успя да реализира така важния пробив, който му донесе първия сет.

Началото на втората част беше повече от оптимистично - два бързи гейма на сметката на хасковлията. Йънг обаче не се предаде и върна пробива за 2:2. Това не притесни Григор Димитров, който още веднъж извлече максимума от проблемите с първия сервис на американеца и поведе с 3:2, а след това лесно затвърди пробива. В решителния десети гейм българинът пропусна мачбол и спаси брейкбол, преди да сложи точка на спора.