Григор преодоля първото препятствие в Акапулко (видео)

Първата ни ракета Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в Акапулко (Мекс), след като победи със 7:5, 6:1 американеца Денис Кудла. Така Гришо взе реванш от Кудла, който досега можеше да се похвали с положителен баланс срещу него, след като го беше побеждавал през 2011 г. в Нюпорт със 6:1, 6:4.

На трибуните в Акапулко беше и приятелката на Григор - американската попзвезда Никол Шерцингер, която изгледа двубоя в компанията на хора от щаба му. Григор влезе трудно в мача, като в първия сет изпита здравината на нервите на своите фенове, но им се реваншира с убедителна игра във втория.
Статистиката от мача показва 57% първи сервис за българина, 4 аса и 5 двойни грешки, 16 уинъра и 20 непредизвикани грешки.

Григор започна добре, като поведе с 40:15, след което пропусна два геймбола, а съперникът му стигна до точка за пробив, който стана факт след двойна грешка на Григор. В следващия гейм Кудла затвърди пробива си, като даде само точка на Григор.

Българинът се пробуди и спечели последвалото си подаване на нула и резултатът беше намален. Четвъртият гейм беше доста противоречив. Григор поведе с 30:15, след което американецът изкара топката в аут, а Димитров получи две възможности за пробив, които пропиля. Това даде самочувствие на американеца, който взе подаването си. Григор също спечели своя сервис гейм, но въпросът за връщането на пробива остана нерешен. Това стана факт още в следващия гейм. Григор отново поведе с 40:15 и след това с ретур уинър изравни резултата в геймовете.

Григор започна решителния седми гейм с ас, който беше оспорен от американеца, но "Ястребовото око" показа, че топката е добра. Последва оспорвано разиграване и този път още при първия си геймбол Димитров не сгреши и поведе за първи път в мача. Това допълнително изнерви Кудла, който започна да се пропуква, но и Григор не показа повече стабилност. Той за пореден път пропиля три възможности за пробив, след което американецът успя да спечели подаването си не без помощта на Григор, който отново сбърка ретур.

Двамата тенисисти си размениха по два силни сервис гейма и резултатът отново беше изравнен 5:5. Григор удържа трудно подаването си и отново се доближи на гейм от победата в сета, но на сервис беше американецът. Българинът пръв стигна до две възможности за пробив. Първата беше пропусната след грешка на ретур, но в следващото разиграване Григор търпеливо изчака съперникът му да сбърка и това беше възнаградено - гейм за българина и победа със 7:5 в първия сет, която се оказа малко по-трудно от очакваното.

Двамата тенисисти си размениха по един гейм, последва маратонски трети, в който макар и през куп перипетии и поредна двойна грешка, Григор успя да задържи подаването си и поведе с 2:1. Четвъртият гейм беше изключително оспорван, а финалната точка в полза на Григор дойде след ефектно воле.

И отново нашият тенисист не успя да спечели леко подаването си, но все пак затвърди пробива си, след като Кудла извади топката в аут, и се приближи до победата в мача. В шестия гейм Григор поведе от самото начало, стигна до скрит мачбол и успя още при първата възможност - 5:1. Последвалият сервис гейм се превърна в рецитал за Григор, който спечели на нула и с печелившо воле грабна победата в мача.

Това ще донесе 45 точки за световната ранглиста и 19 000 долара от наградния фонд за българина, а следващият му съперник е отново американец - Доналд Йънг.