Алегри: Ниско самочувствие ни спря

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри отдаде на липсата на самочувствие и вяра в собствените сили слабата игра на тима му в първите 60 минути на двубоя с Байерн (2:2) в 1/8-финала от Шампионската лига.

"Искам да похваля моите футболистите за това, което направиха. Беше сериозен тест срещу един от фаворитите в Шампионската лига. Целта ни беше да запазим шансове преди реванша и успяхме да го постигнем. Бяхме наясно, че няма да бъде лесно да победим отбор с такива качества.

Планът ни беше да играем по-защитно преди почивката. С изключение на гола на Мюлер не мисля, че им позволихме да създадат други сериозни шансове. Естествено, можеше и да се представим по-добре. В Европа всеки мач от елиминациите е като полуфинал, така че няма нищо срамно да получиш два гола от Байерн", каза наставникът на Юве.

За да продължим трябва да победим. Не го направихме сега, значи трябва да го сторим там. Играта ни през второто полувреме е добра основа, на която да стъпим. Вярваме в шансовете си, но сега вече на дневен ред е Серия А", каза Алегри, който заслужи аплодисменти със смените си. Ернанес се включи добре на мястото на контузения Маркизио, а Алваро Мората влезе в ролята на асистент за изравнителния гол на Стураро.

В същото време Алегри е наясно, че Ювентус ще трябва да вкарва голове в реванша, ако иска да се класира за четвъртфиналите. "Знаем, че ако искаме да продължим напред, ще трябва да спечелим или поне да постигнем равенство 3:3. В Мюнхен няма да имаме много опции. Най-малкото ще трябва задължително да вкараме поне един гол", заяви още той.

"Малко повече увереност, връщането на контузените и можем да мечтаем за продължаване", завърши Алегри.

Оптимизмът му се подхранва и от статистиката на Ювентус в елиминационните мачове от Шампионската лига. Юве е продължавал напред последните шест пъти, когато е стартирал с равенство у дома.