Страхил Попов с асистенция в Турция

Бившите футболисти на Литекс Васил Божиков и Страхил Попов записаха по 90 минути при победата на Касъмпаша с 2:1 над Ескишехирспор. Десният защитник дори асистира за второто попадение, което даде аванс на тима му от 2:0 в последните секунди на първата част.

Домакините откриха чрез Тунай Торун във 2-ата минута. Точно преди почивката швейцарският национал Ерен Дердийок покачи след асистенция на Страхил Попов. Ескишехирспор намали чрез Емре Гюрал в 65-ата минута, но гостите не успяха да изравнят до края.

След мача от 22-ия кръг на Суперлигата на Турция Касъмпаша настигна временно Галатасарай на 6-ото място. И двата отбора имат по 34 точки, като „Чим Бом” приема утре Трабзонспор. Ескишехир е последен със 17 точки.