Берое измести Левски от второто място в "А" група (видео)

Берое спечели с 3:1 домакинството си на Пирин в мач от 21-ия кръг на "А" група и по този начин измести, поне за 24 часа, Левски от второто място в класирането. Заралии поведоха още в 10-ата минута с гол на Венци Василев, но до края на полувремето благоевградчани успяха да изравнят чрез Дани Младенов.

След почивката Милисавлевич и Исмаил Иса вкараха нови две попадения, с което осигуриха победата на своя отбор. Тя обаче не дойде никак лесно, тъй като футболистите на Наджи Шенсой имаха 2-3 чисти положения, които ако бяха реализирани, можеха да донесат поне точка на гостите.

Иначе срещата започна с почит и аплодисменти към легендата на родния футбол Трифон Иванов, който почина преди седмица.

Първата опасност бе пред вратата на гостите от Благоевград още във втората минута. След меле в наказателното поле топката достигна до Милисавлевич, който стреля силно от 12-13 метра, но над напречната греда.

В третата минута трибуните отново избухнаха в аплодисменти в знак на почит към легендарния №3 на България Трифон Иванов.

Домакините продължиха с по-активната игра и в 10-ата минута откриха резултата. Спас Делев центрира от корнер към Венци Василев, който стреля с глава от границата на малкото наказателно поле, топката се отклони в рамото на Мартин Тошев и влетя в мрежата на Пирин - 1:0 за Берое.

Пирин не се уплаши от допуснатия гол и в 24-ата минута успя да изравни. Костадинов получи извеждащ пас на дясното крило и центрира отлично към нововото попълнение на орлите Дани Младенов, който изпревари бранител на заралии и простреля Макенджиев.

Седем минути по-късно футболистите на Петър Хубчев отново можеха да поведат в резултата, когато Джоман шутира от 17 метра по земя, но Костов прояви невероятен рефлекс и някак спаси.

Към края на първата част благоевградчани бяха близо до пълен обрат. Янко Сандански изпълни фаул почти от тъчлинията, след който топката бе докосната от Макенджиев, отби се в напречната греда и излезе в корнер.

Девет минути след началото на второто полувреме Берое вкара втори гол. Негов автор стана Неманя Милисавлевич. Сърбинът пое топката отдясно, навлезе към терена и след великолепен фалцов изстрел от 22 метра с левия крак заби топката под напречната греда.

В 63-ата минута двата отбора си размениха по една голова ситуация. Първо Пирин имаше шанс да изравни, когато Тони Тасев остана непокрит в наказателното поле на домакините, но не овладя добре центриране отляво и не успя да стреля. В ответната атака Спас Делев получи извеждащ пас, стражът на гостите Костов излезе извън наказателното поле, но изчисти топката в краката на Елиаш. Халфът на Берое опита да вкара почти от центъра, но не уцели празната врата.

Само пет минути по-късно Зехиров се озова очи в очи с вратаря на гостите след отлично двойно подаване с Елиаш, но притичал бранител на гостите блокира шута на защитника.

Все пак домакините вкараха трето попадение. В 78-ата минута Божилов центрира отдясно, Костов не се намеси по най-добрия начин и изби топката в краката на влезлия след почивката Исмаил Иса. Таранът на заралии се възползва от грешката на благоевградския страж и с технично копване го прехвърли за 3:1.

Пет минути по-късно гостите бяха близо да се върнат в мача, когато Тасев центрира опасно и след невероятен карамбол топката като по чудо не се озова в беройската врата.

Секунди преди да изтече редовното време Генов като на шега преодоля Василев и подаде към Тошев, който от 4-5 метра не уцели вратата. Този пропуск като че ли прекърши гостите, които в даденото от рефера триминутно продължение не успяха да създадат нова опасност пред Макенджиев.

БЕРОЕ: Макенджиев, Иванов, Андонов, Милисавлевич, Зехиров, Елиаш, Василев, Джоман, Пенев, Петков, Делев

ПИРИН: Костов, Башлиев, Дюлгеров, Виячки, Сандев, Николов, Сандански, Костадинов, Младенов, Генов, Тошев

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Цветан Кръстев

снимки: beroe.bg