Монтана победи Вихрен (Сандански) в контрола

Монтана се наложи с 2:0 над третодивизионния Вихрен (Сандански) в контролна среща, която се игра на Градския стадион в курортния град. Още в 4-ата минута Петър Атанасов откри резултата за монтанчани, като се възползва от подаване от дясно и я вкара от 12 метра с удар по земята.

Второто попадение беше дело на Иван Минчев, който се разписа в 48-ата минута след подаване на дошлия на проби французин Франк Коре. Коре направи добри неща и се понрави на публиката, а се оказа, че пробите му са уредени от бившия футболист на ЦСКА и Локомотив (Пловдив) Юнес Бенжелюн. Още един играч от френските долни дивизии се включи в състава на Монтана и това е халфът Жоел, който идва с поканата на Емил Велев.

През второто полувреме Монтана имаше още няколко добри шансове за гол, като се разминаха Станислав Генчев и Асен Георгиев, и двамата след подавания на същия Коре. В 80-ата минута пък Иван Минчев от три метра нацели горната греда, а пет след това Георги Владимиров от 6-7 метра изпрати топката в аут и така пропусна най-добрата възможност за домакините от Сандански.

Оливие Боне, Петър Атанасов и Христофор Хубчев единствени играха пълни 90 минути за Монтана, а Емил Велев ще остави футболистите си на лагер в Сандански до вторник. Следващата им контрола е на 19-и февруари с Локомотив 2012 (Мездра).