18-годишен вдъхнови Сосиедад да съсипе нов противник (видео)

Шест дни след гръмкото 5:0 над Еспаньол в Барселона отборът на Реал Сосиедад записа нова изразителна победа - 3:0 срещу намиращия се в зоната на изпадащите Гранада. С два гола се отличи 18-годишният нападател Микел Оярсабал, който този сезон дебютира в професионалния футбол. Успехът при домакинството от 24-ия кръг на Ла Лига е трето поредно за състава и го изкачи до десета позиция. Показател за отличната форма на възпитаниците на Еусебио е фактът, че от началото на февруари те вече са вкарали 10 гола.

Интрига в днешния сблъсък на "Аноета" почти нямаше, след като Реал дръпна с 2:0 още през първото полувреме и като цяло пропусна още поне три чисти попадения. Гостите пък стигнаха само до две възможности за 90 минути, а в продължението, когато вече губеха с 0:3, удариха две греди в рамките на две-три секунди.

Баските излязоха напред в резултата в 21-ата минута, когато първо Чаби Прието нацели страничния стълб, но топката стигна до Юри Берчиче, който веднага подаде към Оярсабал и тийнейджърът промуши кълбото в близкия ъгъл на Андрес Фернандес.

Няколко минути по-късно вратарят на Гранада позволи да бъде надскочен във вратарското си поле от Ариц Елустондо, но ударът на бранителя с глава мина над гредата.

Сосиедад удвои преднината си в последните секунди на първата част, когато Карлос Вела направи спираща дъха асистенция към Джонатас и централният нападател отговори с още по-красив удар, който спря в мрежата за 2:0.

Самият Вела пропусна сам срещу вратаря в 48-ата минута, когато придаде малко повече от необходимото сило на изстрела си.

Гранада изпусна отлична възможност да върне интригата в 53-ата минута, след като Юсеф Ал Араби насочи топката под гредата след разиграване при корнер, но Херонимо Руи беше на мястото си и изби.

Всичко беше решено след час игра, когато домакините изпълниха бързо нарушение край тъчлинията, което позволи на Вела да изпревари защитниците и да нахлуе в наказателното поле, където намери Оярсабал за 3:0.

Гостите нямаха късмет още в една ситуация - в 75-ата минута, когато Айзък Съксес ритна към вратата, но на голлинията последна преграда беше Микел Гонсалес.

До края на срещата Диего Рейес не успя да насочи топката в опразнената мрежа в 84-ата минута, а в минутите след изтичането на редовното време футболистите на Гранада стигнаха до две греди, което само затвърди, че днес не беше техният ден.

Победата днес ще вдъхне повече увереност на Реал Сосиедад преди дербито с Атлетик Билбао след седмица. Гранада пък приема Валенсия в опит да накаже нестабилния тим на Гари Невил.