Спортинг Лисабон оглави класирането в Португалия

Ислам Слимани вкара два гола за победата на Спортинг Лисабон с 4:0 над Насионал Мадейра, с което "лъвовете" оглавиха еднолично генералното класиране на португалското първенство по футбол. Спортинг, който спечели титлата за последно през 2002 година, поведе с три точки пред шампиона Бенфика, който загуби с 1:2 от Порто в петък вечер.

Слимани вкара с глава при центриране на близката греда в третата минута, а Адриан Силва се разписа от дузпа в началото на второто полувреме за 2:0. Слимани удари и греда в 63-та минута, но топката се върна в краката на Жоао Марио и той вкара за 3:0. Алжирецът оформи крайния резултат от дузпа четири минути преди края на редовното време със своя гол номер 18 от началото на сезона.

"В някои случи печелим без особени заслуги, но този мач не беше такъв. Да победиш с четири гола е нещо различно. Съперниците ни вече ни уважават и ни признават за кандидати за титлата", каза старши треньорът Жорже Жезуш.