Негредо и Черишев върнаха усмивките във Валенсия (видео)

Отборът на Валенсия най-накрая спря пропадането си в Примера дивисион. Воденият от Гари Невил тим бе в серия от 12 мача без успех, но тя най-после приключи. В среща от 24-ия кръг "прилепите" успяха да победят с 2:1 Еспаньол на "Местайя". Домакините направиха пълен обрат, след като първи получиха гол в 53-ата минута след точен удар на Оскар Дуарте. Алваро Негредо в 71-ата и Денис Черишев в 76-ата минута обаче донесоха успеха на своя тим.

Макар Валенсия да доминираше през по-голяма част от мача, играчите на Еспаньол първи стигнаха до откриване на резултата. В 53-ата минута след центриране от корнер Оскар Дуарте се извиси и с глава прати топката в мрежата за 0:1.

"Прилепите" все пак успяха да се върнат в мача в 71-ата минута, когато Кансело проби в наказателното поле и подаде с пета за Алваро Негредо, който леко куриозно успя да прати кълбото в мрежата за 1:1. Само пет минути по-късно Денис Черишев изведе своя тим напред, след като получи прекрасно центриране в пеналта и с плонж с глава простреля вратата на съперника за 2:1.

Така Валенсия стигна до успеха и събра актив от 28 точки, като се изкачи на 11-ото място в класирането. Еспаньол пък вече 8 поредни мача е без победа и е опасно близо до изпадащите на 17-ото място с 22 точки.