Марица разгроми ЦСКА за 63 минути

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) запази лидерската си позиция в НВЛ-жени, след като изкова 11-ата си поредна и общо 12-а победа от началото на сезона. Момичетата на Иван Петков не се поколебаха и срещу гостуващия ЦСКА, справяйки се със съперника след 63 минути игра за крайното 3:0 (25:10, 25:22, 25:15)* в залата на Пловдивския университет.

Шампионките и техният треньорски щаб излязоха на терена със специално изработени за целта фланелки по време на представянето си преди преди началото на мача, с което отново изразиха своята подкрепа към дарителската кампания за 23-годишния пловдивчанин Николай Павлов, който бе диагностициран с остра форма на левкемия.

В първия гейм интрига на терена липсваше и домакините го спечелиха с безпроблемно 25:10. Вторият протече равностойно до второто техническо прекъсване, след което Радосвета Тенева заби три поредни аса за 19:15 и даде добър аванс на Марица, който обаче бе заличен веднага – 19:19. Пловдивчанки пак дръпнаха с три точки напред, но последва ново равенство при 22:22. Силите на софиянки не стигнаха за повече. Серия от три точки, приключила с отлично насочен ас на Юлия Богмацер сложи точка на спора при 25:22. В третата част Марица се върна в ритъма на отличното посрещане и успешното нападение и отново наложи осезаемо надмощие. Крайното 25:15 бе оформено с блокада на Ради Тенева, която стана топреализатор на срещата с общо 14 точки за победителките. Виктория Григорова и Таня Събкова добавиха по 11 точки. Най-резултатна за ЦСКА беше капитанката Симона Димитрова също с 11 точки.

Марица вече има актив от 12 победи, 1 загуба и 36 точки и продължава да е водач в класирането, с точка повече и с два загубени гейма по-малко от преследвача Левски. За следващия си мач шампонките гостуват на Раковски (Димиторвград) в петък (19 февруари) от 17,00 часа в зала "Младост".

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com