Дортмунд видя мнозо зор срещу последния (видео + галерия)

За пореден път този сезон Борусия (Дортмунд) съкрати на 5 точки преднината на Байерн (Мюнхен) на върха на класирането в Бундеслигата. Този път вестфалци надвиха много трудно с 1:0 слабака Хановер 96 на "Сигнал Идуна Парк". Отборът в жълто-черно разочарова с играта си, но Хенрих Мхитарян спаси положението с гол в 57-ата минута. С тази загуба пък съставът на Томас Шааф вече е последен в таблицата, тъй като по същото време Хофенхайм взе точка при гостуването си на Вердер (Бремен).

Борусия (Дортмунд) - Хановер 96 1:0

Голмайсторът на Бундеслигата Пиер-Емерик Обамеянг изгледа срещата от трибуните, тъй като има лека контузия. При неговото отсъствие на върха на нападението застана Марко Ройс, а Шинджи Кагава зае мястото му по крилото. Младият Юлиан Вайгъл получи почивка и се появи чак за последния четвърт час. Гостите от Хановер излязоха в схема с един нападател и бързоногите крила Уфе Бек и Кенан Караман.

През първото полувреме Борусия имаше изразено превъзходство във владеенето на топката - 70%:30%, но в никакъв случай и игрово. Тимът на Томас Тухел имаше само две опасни възможности и двете дойдоха след удари на Ройс. В 9-ата минута той пропусна от 3-4 метра, след като засече центриране на Лукаш Пишчек, а в 16-ата минута шутът му директно от фал срещна напречната греда. Футболистите в червено бяха доста смели и атакуваха при всяка възможност. Така Роман Бюрки трябваше да се намесва на няколко пъти, като най-близо до откриване на резултата в полза на "96" беше Караман. В крайна сметка почивката дойде при 0:0.

Дортмунд успя да нанесе своя удар в 57-ата минута, когато Илкай Гюндоган, Ройс и Мхитарян комбинираха и в рамките на няколко секунди топката стигна от едната врата до другата, за да бъде насочена в мрежата от арменския национал - 1:0. Така Мики затвърди статута си на един от най-силните играчи в Бундеслигата този сезон. До момента той има 33 мача във всички турнири, като в тях е помогнал за 35 гола - 18 реализирани от самия него, а за останалите 17 е асистирал.

След попадението играта изобщо не стана по-интересна, а домакините трябваше да треперят до последните секунди. Все пак Борусия постигна целта си и сега вече мисли за сблъсъка с Порто от 1/16-финалите в Лига Европа в четвъртък.