Локо (Пд) вкара пет на Оборище (Панагюрище)

Отборът на Локомотив (Пд) успя да победи с 5:0 Оборище (Панагюрище) в последната си контрола от зимния подготвителен период преди началото на втория дял от шампионата. Головете за „смърфовете“ отбелязаха Мартин Камбуров на два пъти (12, 31), Дани Кики, който също отбеляза 2 попадение (55, 58) и Емил Гъргоров.

Срещата започна много по-добре за домакините, които още в 12-та минута откриха резултата. Това стана факт, след като Мурат Ибрахим от състава на Оборище спъна Марин Камбуров в наказателното поле.

Това принуди съдията да покаже червен картон на провинилия се противников футболист и да посочи бялата точка. От 11-те метра опитният таран на „смърфовете“ елегантно насочи топката към долния десен ъгъл на противниковата врата и откри резултата в полза на своя отбор.

В 31-та минута Камбуров се разписа за втори път. Ветеранът в  редиците на „черно-белите“ се възползва от грешка в защитата на Оборище (Панагюрище), плъзвайки топката под плонжа на гостуващия вратар и  удвои резултат.

Втората част започна с преимущество за домакините, който само 10 минути след подновяването на играта успяха да направят резултат класически. След центриране от корнер, топката достигна до Дани Кики след разбъркване, който реализира за 3:0.

Три минути след това падна и четвъртия гол в мач, а негов автор отново бе Дани Кики.

В 87-та мин. Емил Гъргоров успя да се промъкне между двама защитници на Оборище и с елегантен удар оформи крайното 5:0.

Локомотив (Пд):Александър Витанов (Ел Харуби), Ал.Тунчев (Георги Вълчев), Пламен Крумов (Стефан Йефтовки), Кирил Котев (Мартин Кавдански), Крум Стоянов (Християн Попов), Стефан Велев (Айкут Янъков), Мартин Райнов (Мартин Райнов) Бирсент Карагарен (Паулу Серджо), Димитър Велковски (Дани Кики), Мартин Камбуров (Георги Чукалов), Емил Гъргоров