Дунав загря за ЦСКА с разгром над Балкан

Дунав победи Балкан (Ботевград) с 6:1 в третия си мач от турнира "Балчик Къп". "Драконите" диктуваха темпото от началото до края на двубоя и заслужено стигнаха до изразителния успех над аматьорския тим.

Веселин Великов започна с Радосвет Христов на вратата, а пред него действаха Марио Петков, Петър Патев, Мартин Ковачев, Атанас Атанасов, Ивайло Раденцов, Диян Димов, Юлиан Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакъров и Йордан Димитров.

Йордан Димитров и Мартин Ковачев отбелязаха първите голове в срещата, като Балкан успя да намали за 2:1 до почивката.

През втората част в игра за дунавци се появиха Мартин Луков, Светослав Читаков, Ангел Здравчев, Николай Колев и Деян Лозев. Те внесоха необходимата свежест и разнообразие и резултатът логично набъбна.

Отново Йордан Димитров, Ангел Здравчев, Георги Чакъров и Деян Лозев поразиха вратата на Балкан за крайното 6:1.

"Този мач бе далеч по-спокоен. Този път момчетата подходиха по-сериозно към двубоя, играха концентрирано и нямаше проблеми да постигнем убедителна победа", сподели старши треньорът на русенския състав Веселин Великов.

До момента Дунав записа загуба от елитния Черно море с 1:2 и равенство 1:1 с Интер (Плачидол) в рамките на турнира "Балчик Къп". Преди това водачът във втория ешелон загуби с 3:4 от Оборище (Панагюрище), победи с 6:1 Свиленград и завърши 1:1 с Берое в Стара Загора.

Програмата на "драконите" предвижда след сутрешната тренировка в събота, те да отпътуват от Варна за София. На 14 февруари те ще играят срещу лидера в Югозападната "В" група ЦСКА на стадион "Българска армия", след което се прибират в Русе.