Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Гари Невил преклони глава и срещу Бетис (видео)

Отборът на Валенсия продължава да няма победа в Примера цели три месеца, след като загуби с 0:1 от Бетис в мач от 23-ия кръг на Ла Лига, игран на "Бенито Вийямарин". Рубен Кастро реализира единствения гол в 49-ата минута. Две попадения в двете врати не бяха зачетени заради спорни засади. Наставникът на "лос че" Гари Невил е заплашен много сериозно от уволнение.

В седмата минута Вилфред Захибо сякаш наруши правилата срещу Херман Пецейя, но реферът прецени, че няма дузпа. В 16-ата Шкодран Мустафи стреля неточно с глава след центриране на Даниел Парехо. Андре Гомеш шутира далеч от целта в 20-ата. Като цяло ударите преди почивката бяха безопасни, а битката се водеше в средата на терена, където изобилстваха нарушения.

В началото на второто полувреме темпото се повиши. В 49-ата минута голмайсторът на андалуския тим Рубен Кастро комбинира с новото попълнение Чарли Мусонда и отбеляза пред погледа на слисания Аймен Абденур. В 52-ата момчетата на Гари Невил изпуснаха страхотен шанс за изравнителен гол. "Прилепите" изградиха силна контраакция, Денис Черишев асистира на Алваро Негредо, който не можа да вкара без вратар под рамките, като Хуан Мануел Варгас изби от голлинията.

Постепенно динамиката отстъпи място на борбата в центъра. В 77-ата минута Хорхе Молина прати топката в мрежата след удар с глава, но реферът не зачете попадението заради засада, като по-скоро сбърка. В 85-ата минута резервата Хосе Гая получи червен картон след нарушение срещу Мусонда. В 90-ата Шкодран Мустафи вкара топката в мрежата, но попадението отново не се броеше заради спорна засада.

Снимка: Getty Images/Guliver