Литекс не успя да победи за първи път при Любо Пенев

Изваденият от „А” група Литекс завърши наравно 1:1 срещу норвежкия Волеренга в последната си контрола от лагера в испанския курорт Ла Манга. Голът за ловчанлии, които досега имаха само победи под ръководството на Любослав Пенев, отбеляза Бьорн Маарс Йонсен в 60-ата минута. Съперникът изравни в 72-ата минута чрез Холм Даниел.

Двубоят бе от последен за Литекс в турнира „Копа Дел Сол“, в който „оранжевите” до този момент постигнаха три поредни победи.

От утре Литекс ще бъде за седем дни в курорта Марбея. Там контролите са с още по-силни съперници: на 8 февруари Рубин Казан, на 10 - Днепър от Украйна, на 11 февруари Спартак Москва на Ивелин Попов и на 14 февруари - среща с легендарния Динамо Киев.