Balkan Grand Prix 6

Левски продължава без загуба и срещу отбора на Джика Хаджи

Отборът на Левски продължава без загуба предсезонната си подготовка в Турция. "Сините" записаха първо равенство 0:0 срещу втория в Румъния Виторул на стадион "Мардан" в четвъртата си проверка на турска земя, като досега имаха три победи. Това се случи пред погледа на Иво Тонев, който пристигна специално за мача и го наблюдава в компанията на Георги Иванов-Гонзо и Ивайло Петев. Легендата на Румъния Джордже Попеску също бе на трибуните да подкрепя тима на един от най-добрите си приятели Джика Хаджи.

Именно легендарната десетка бе най-колоритната личност в срещата, в която имаше много мъжество и борба, но малко голови положения и нито един гол. Специалистът не спря да викаше през цялата среща по съдията, а в края на първата част бе изгонен от пейката, но след застъпване на Веселин Минев най-вече и на Стоев грузинския рефер го остави на пейката. Лошата новина за столичани бе принудителното излизане на Минев, който напусна с травма в средата на втората част.

Наставникът Стойчо Стоев направи една промяна в стартовите 11 за "сините" от мача с Поли Тимишоара, като вместо контузения Георги Костадинов игра Радослав Цонев. Джереми де Ноойер също пропуска мача, както Максимилиан Карнер и Джъстин Менголо.

Боян Йоргачевич спаси в средата на първата част, когато Русу излезе сам срещу него. В 38-ата минута Нар можеше да открие, след като преодоля вратаря, но от малък ъгъл вместо да стреля подаване и сгреши. Джика Хаджи искаше засада доста бурно, като това вбеси рефера, който го прати на трибуната. Веселин Минев и Стойчо Стоев се опитаха да успокоят съдията, за да не бъде изгонен румънската легенда. След три минутна пауза срещата бе подновена на Хаджи остана на пейката.

Втората част бе копие на първата, където двата отбора се пресираха, търсейки попадение, но чисти положения липсваха. Капитанът Веселин Минев получи травма в коляното и бе заменен принудително в 67-ата минута, а малко след това Йоргачевич спря Филип пред гола. При добавката резервата Читу стреля, но Лукин също изби. Бурабия отстъпи мястото на Станислав Иванов, след като хвърли много сили.

До края на срещата за "сините" влязоха Кабов, Янев, Боримиров. Мигел Бедоя в края можеше да вкара поредното си попадение тази зима, но пропусна и срещата завърши без гол.

Контролата бе под номер четири за Левски в Турция. Преди това "сините" постигнаха само победи - 2:0 над казахастанския Тобол, 3:2 над украинския Александрия и 2:1 над Поли Тимишоара.

ЛЕВСКИ - ВИТОРУЛ 0:0

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Александър Александров, Сашо Александров, Сърджан Лукин, Веселин Минев (67-Мики Орачев), Роман Прохазка, Радослав Цонев (81-Янев), Божидар Краев (85-Кабов) , Мигел Бедоя, Франсис Нар (88-Боримиров), Мехди Бурабия (72-Станислав Иванов)

ВИТОРУЛ: 12.Тордай, 4.Филип, 5.Голон, 18.Марин, 20.Хаджи, 21.Боли, 22.Ганеа, 14.Никулица, 10.Чернат, 30.Лукас, 9.Русу